fbpx   .  

Aşk Nefretten Güçlüdür

Fransa’da radikal İslamcıların saldırdığı ve en az 12 kişiyi öldürüp 8’e yakın insanı yaraladığı Charlie Hebdo dergisi, 2011’de Hz.Muhammed’i konu ettiği bir karikatür yüzünden tepki çekmişti ve tehdit altındaydı.

Charlie Hebdo dergisinin İslam’la ilgili cesur yaklaşımlarına gelen kötü tepkilere verdiği cevap yine bir karikatür olmuştu. Aşağıda yer alan bu karikatürde Müslüman olduğu resmedilen bir kişi Charlie Hebdo karikatüristlerinden biri ile öpüşüyor ve yukarıda da “AŞK NEFRETTEN GÜÇLÜDÜR” yazıyordu.

bhebdoRadikal İslamcılara verilen “eşcinsel öpücük”lü cevabın bugün gerçekleşen saldırıya da zemin hazırladığı, gelen bilgiler arasında. Kanlı katliamı düzenleyenlerle aynı kişiler olduğu tahmin edilen grup daha önce de Charlie Hebdo’nun web sitesine siber saldırı düzenleyip, web sitesine “Düşünce özgürlüğünü bahane edip İslam’ın en mübarek temsilcisini iğrenç ve küçük düşürücü şekilde resmediyorsunuz. Allah’ın laneti üzerinizde olsun” yazmışlardı.

 

Kaynak: Pink News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.