fbpx   .  

Avrupa Birliği (AB), Erkeklerle Seks Yapan Heteroseksüel Erkeklerle Konuşmak İstiyor!

Avrupa Birliği, erkeklerle seks yapan, ama kendini eşcinsel olarak tanımlamayan İrlandalı erkeklerle hikayelerini anlatmaları için buluşmak istiyor. 

Önceden yapılan araştırmalara göre her 10 erkekten biri erkeklerle seks yapıyor fakat kendisini LGBT olarak tanımlamıyor. 

Rakamlar İrlanda’da diğer Avrupa ülkelerine göre daha yüksekti ve bu da İrlandalı erkeklerin cinselliklerini açıklama hakkında daha rahatsız olduklarını gösteriyor. 

 

Eşcinsel Sağlık Ağı (GHN) ve Sağlık Korunması Takip Merkezi (HPSC) erkeklerle seks yapan erkekleri (MSM) internet seks anketine katılmaya çağırıyor. Cinsel yönelimlere çok da burnunu sokmayan anket, cinsel sağlık hizmeti sunma konusunda ciddi faydalar sağlayabilir. 

GHN Başkanı Ciaran McKinney, Irısh Mirror’a şunları söyledi:

“İrlanda’daki tek MSM kaynak ağı olan GHN, 2000’den beri eşcinsel, biseksüel erkeklerle ve erkeklerle seks yapıp kendisini gay veya biseksüel olarak tanımlamayan erkeklerle ulusal araştırmalar yürütmüştür. HIV kontrolü ve bilgilendirilmesi gibi önemli sağlık konularıyla daha mükemmel bir şekilde başa çıkabilmemiz için bu kişilerle görüşmemiz, gerekli şeyleri söylememiz gerekli.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.