.  

Avustralya, Evlilik Eşitliği İçin Çok Büyük Bir Savaş Veriyor!!

Avustralyalılar, eşcinsel evlilik referandum planlarına karşı çıktı ve meclis’ten sonucun geçmesini talep ettiler.

Ülkenin başbakanı Malcolm Turnbull, mecliste eşcinsel evliliğin geçmesi sırasında çıkabilecek sorunlara karşı ultra-muhafazakar milletvekilleri ile sürtüşme çıkmasını önlemeye çalışıyor.

 

QUESTION TIME

 

Ancak, muhalefet partileri 200.000.000 doların referandum için harcandığının altını çizdi ve referanduma ‘Hayır’ kampanyası yürütmek için, LGBT karşıtı aktivistlerin fon olarak 7.500.000 $ vermesi gerektiğini belirtti.

Referandumun gerçekleşip gerçekleşmemesi mecliste oylandı, müzakere sonrası muhalefet İşçi Partisi başarısız oldu.

The Australian Building And Construction Commission (ABCC) Bill being passed in the House of Representatives at Parliament House in Canberra on Thursday, Feb. 4, 2016. (AAP Image/Mick Tsikas) NO ARCHIVING

Avusturalya’da bir gazete, ankette seçmenlerin sadece % 39’u referandumu desteklediğini,  %48’i ise, mecliste milletvekillerinin yasayı oylamalarını talep etti. % 13 ise kararsız olduklarını belirtti.

Ankette ayrıca herhangi bir referandumun yapılması sonucunda, kaçınılmaz bir sonucun olacağı kesinleşti.

Başka bir ankette ise, %32’ye kıyasla %62 gibi yüksek oranda oyla, evlilik eşitliliği yasası desteklendi ve yalnızca %6 kararsız olduğunu belirtti.

Eğer referandum düşürülürse, ülkenin başsavcısı geçtiğimiz günlerde bu konunun dört yıllık bir gecikmeye uğrayacağı yönünde tehdit etti.

George Brandis uyardı: “Korkum şu ki, İşçi Partisi engellerse meclis’te bu konuyla ilgili bir ilerleme görülmeyecek.’’

333

 

SYDNEY, AUSTRALIA - MAY 31: Large crowds gather at Taylor Square in support of Marriage Equality on May 31, 2015 in Sydney, Australia. They are specifically calling on the government to allow for a free vote on Marriage Equality. (Photo by Lisa Maree Williams/Getty Images)

“Hükümet olarak bir referandum ile bu konuyu çözmeye kararlıyız, iyi niyetle İşçi Partisi ile görüşmeye hazırlanıyoruz.” Bu son karar Avustralya halkı tarafından kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.