Avustralya’daki Müzik Festivali “En Büyük İnsan Gökkuşağı” Dünya Rekorunu Kırmaya Çalışacak!

 Avustralya’daki Müzik Festivali “En Büyük İnsan Gökkuşağı” Dünya Rekorunu Kırmaya Çalışacak!
Digiqole ad

Aynı zamanda en uzun dans eden drag queen sırası için de rekor kırmaya çalışacaklar ve drag queenlerin hepsi Dolly Parton olarak giyinecek.

Oz’daki LGBT topluluğu, en büyük ‘İnsan Gökkuşağı’nı yaparak rekor kırmak istiyor.

Dünya Rekoru denemesi 8 Mart’ta Victoria, Daylesford’daki ChillOut festivalinde gerçekleşecek. Etkinlik kendisini “Avustralya’nın bir numaralı Queer Country Pride festivali” olarak sunuyor.

Organizatörler, etkinliğin resmi Facebook sayfasına;

“Gelin ve LGBT topluluğuna desteğinizi bu görsel dayanışma şovunda gösterin. En büyük İnsan Gökkuşağı için dünya rekoru kıralım. Hadi, 30.366 kişi toplanalım!” Diye yazdı.

Mevcut dünya rekoru, 18 Eylül 2004’te 30.356 katılımcıyla kırılan ‘Polytechnic University of the Philippines (PUP)’e ait.

“Evlilik Eşitliği yasallaştıktan iki yıl sonra hem Avustralya’da hem de yurtdışında yapılacak çok iş olduğunu biliyoruz, bu yüzden gelin ve LGBT topluluğuna olan desteğinizi bu görsel dayanışma şovunda gösterin.”

Organizatörler ayrıca, 9 Mart’ta ikinci bir Dünya Rekoru kırmaya çalışacak. En uzun dans eden drag queen sırası! Bunun için, “LGBT ikonu Ms. Dolly Parton gibi giyinmiş” rekor denemesine katılacak 145’ten fazla drag queen arıyorlar.

Bu dünya rekoru denemeleri, 8-12 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin sadece küçük bir kısmını kapsayacak. ChillOut’a sanatçılar katılacak, havuz partisi düzenlenecek ve bir de sirk bulunacak.

Öneriler

1 Comment

    Avatar
  • El amor no tiene amor sexo 🌈🥀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

81 Paylaşımlar
Paylaş81
Tweetle
Paylaş
Pin