fbpx   .  

Bu Ay Kaçırmamanız Gereken LGBT Yapımlar

The Brink

Yönetmenliğini Alison Klayman’in yaptığı belgesel, bir dönem ABD başkanı Donald Trump’ın danışmanlığını yapmış olan Steve Bannon’un çirkin oyunlarını anlatıyor. Bannon azınlıklara, yerlilere ve LGBT bireylere destek veriyormuş gibi görünmesine rağmen bu grupların ve insan haklarını tamamen yoksayan politikacılara verdiği destek ile biliniyor. 

 

America in Transition

 

Trans film yapımcısı Andre Perez, dört trans aktivistin hayatını anlatıyor. Bu karakterlerden bir tanesi eski bir asker, bir tanesi model ve bir tanesi de Hintli bir göçmen. Dört bölümlük bir belgesel olan “America in Transition”, izleyeni anında içine çekiyor.

Veep

Politik bir komedi olan Veep, yedinci ve son sezonunda ABD’de başkan vekilliği yapmış olan bir figürü, Selina Meyer’i (Julia Louis-Dreyfus) ekranlara taşıyor. Meyer’in sevgilisi Marjorie (Clea DuVall) ile yaşayan Catherine (Sarah Sutherland) adında lezbiyen bir kızı var. Meyer, kızının isteklerine tamamen ters düşen bir seçim kampanyası yürütüyor. 

Santa Clarita Diet

Drew Barrymore, bir Netflix zombi komedisinde karşımıza çıkıyor. Bir zombi olan Sheila Hammond karakterini canlandıran Barrymore’a ölümlü kocası Joel rolünde Timothy Olyphant, kızı Abby rolünde ise kendisini ikili sistemin dışında tanımlayan bir aktivist olan Liv Hewson eşlik ediyor.

The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

Yapımcılığını Lance Bass’in üstlendiği belgeselde N’Sync ve Backstreet Boys gibi grupları pençesine almasıyla bilinen bir dolandırıcı Ron Pearlman’ın yaptıkları anlatılıyor. Filmin yönetmeni Aaron Kunkel, filmde Pearlman’ın istismar ettiği erkeklere yer veriyor.

DC’s Legends of Tomorrow

Legends of Tomorrow, süper-kuir bir sezon ile ortalığı kasıp kavuracağa benziyor. Dizinin yeni sezonunda biseksüel mistik John Constantine (Matt Ryan) ekibe dahil oluyor.

Coffee House Chronicles

Başrolünde Alec Mapa’nın yer aldığı yapım, kuir erkeklerin birbirleriyle olan iletişimlerini ele alan çerezlik bir internet yapımı. Mapa, Felix adlı karakteri canlandırıyor.

Michael and Michael Are Gay

Evli çift Michael Feldman ve Michael Rachlis, ansızın karşılaştıkları sağlık sigortasıyla alakalı bir problemi kısa bir web dizisine dönüştürme kararı alıyor. Çiftin her noktasını kendi elleriyle hazırladıkları yapım, altı bölümden oluşuyor.

Damaged Goods

Damaged Goods, gay film yapımcısı Chicagolu Vincent Martell imzalı altı bölümlük bir drama. Dizi ‘dağınık’ bir kuir dörtlüsünü anlatıyor: Sağlık uzmanı Marlo (Abena Boamah), sanatçı Ezra (Nosakhere A. Cash-O’Bannon), ortamlardan eksik olmayan Caleb (Chufue Yang) ve çok daha ‘sıradan’ bir hayat süren Sanavi (Aashvi Patel). 

Nisan’da Netflix

The Chilling Adventures of Sabrina, Nisan’da Netflix’e dönen yapımlar arasında. 10 bölümlük ikinci sezon, 5 Nisan’da başladı. Yeni sezonda kendisini ikili sistemin dışında tanımlayan Lachlan Watson’u Sabrina’nın kankası Susie olarak görüyoruz.

12 Nisan’da gay komedi dizisi Special yayınlanacak. Serebral palsi hastası olan genç bir eşcinsel erkek, kariyer, cinsellik ve genel olarak hayatına dair aşması gereken problemlerle uğraşıyor. Başrolünde Ryan O’Connell’in oynadığı dizi, hikayeyi neşeli bir şekilde aktarıyor.

Kuir oyuncu Gina Rodriguez’in yer aldığı Someone Great’in 19 Nisan’da, LGBT dostu bir çizgi dizi olan She-Ra’nın ise 26 Nisan’da yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.