Yasal Olarak Baba ve Oğul Olan Eşcinsel Çiftin Evlenmesine İzin Verildi

 Yasal Olarak Baba ve Oğul Olan Eşcinsel Çiftin Evlenmesine İzin Verildi
Digiqole ad

Baba ve oğul olan gay çift, yarım yüzyıldan sonra evlendi.

1970 yılından beri beraber olan Roland Bosee Jr ve Nino Esposito, biraz karmaşık ilişkilerinin geleceği konusunda sıkıntı çekiyorlardı.

Esposito, Bosee Jr’yi, yasal olarak evlat edinmişti. 2012 yılında ABD, eşcinsel evlilik yasaları yerine, bazı yasal korumalar önermişti.

Eşcinsel evliliğin ABD’de yasal hale gelmesinden önce, eşcinsel çiftlerin kendileri için, miras gibi konularda, yasal olarak bazı korumalar sağlamak için, birbirlerini “evlat edinmesi” yaygın bir olaydı.

Ancak, 2014 yılında, eşcinsel evliliğin yasallaşmasına ve ABD Yüksek Mahkemesinin eşcinsel evliliği 2015’te 50 eyalette yasal hale getirmesine rağmen çift, yasal olarak baba ve oğul oldukları için evlenemedi.

Şimdi ise, Pennsylvania Yüksek Mahkemesi, evlat edinmeyi çözmek için, çiftin ikamet etmesine izin verdi ve aynı olayı yapan çiftler için eyalette yasal bir emsal oluşturdu.

Hakim Gantman, evlat edinmenin benzer nedenlerle iptal edildiği diğer davalara dikkat çekti.

Mahkeme,”Eşcinsel evlilikle ilgili Pennsylvania yasası değişti, Commonwealth’teki eşcinsel çiftler artık temel evlenme hakkını kullanabilirler.”

”Bu nedenle, daha önce bir yetişkin evlat edinmiş olan eşcinsel çiftlerin, evlenmek için, evlat edinmeyi iptal etmeye veya iptal etmeye çalıştığı durumlarda, Yetimler mahkemesi, yetişkinlerin evlat edinilmesini iptal etme veya iptal etme yetkisine sahiptir.”

Çift, “Bu muhteşem Noel hediyesiyle” “rahatladıklarını” söyledi.

Çift, evlat edinmelerine izin verilip verilmeyeceğinden emin olmadıklarını söylediler, ancak şimdi devam edebiliyor ve yasal olarak evlenebiliyorlar.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin