fbpx   .  

‘Babam Eşcinselmiş!’

Reddit’in dili olsa da konuşsa!

Son zamanlarda dert dinleye dinleye bir hal olan Reddit, geçtiğimiz günlerde yine oldukça hassas bir konuyu ortaya çıkardı. Bir Reddit kullanıcısı babasının eşcinsel olduğunu öğrendiğini, ne yapması gerektiğini bilemediğini anlattı.

Çoğu çocuğun, yetişkinlerden daha çok teknoloji anlayışına sahip olduğu evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir.

Annesi ve babası ayrıldıktan hemen sonra, babası ile yaşamaya başlayan (T) (kullanıcı adı) babasının telefonunu eline aldığında, Scruff ( eşcinsel tanışma uygulaması) ‘nı gördüğünde büyük şok yaşadı.

 

Uzun süre babasıyla bu konuyu konuşamayan (T) zaman geçmeden ikinc bir şok yaşadı, çünkü yakın bir eşcinsel arkadaşının başka bir arkadaşı, babasıyla yazışıyordu!

being-17

‘Arkadaşımla dışarı çıkmıştık, her zaman ki gibi çok eğleniyorduk. Daha sonra yanımıza arkadaşımın okuldan tanıdığı bir arkadaşı geldi, heyecanla bir şeyler anlatıyordu, açıkçası ne söylediğini anlamıyordum. Telefonundan arkadaşıma bir şeyler gösterdiğinde, arkadaşımın surat ifadesini unutamıyorum. Bana baktı.. sonra yine bana baktı ve sonra yine. Kendimden bile şüphe eder olmuştum, acaba bir şey mi yaptım ve benimle ilgili olabilir mi diye. Keşke benimle ilgili olsaydı! Telefona baktığım anda yüzüme kocaman bir tokat yemiş gibi oldum, kusacakmış gibi hissettim. Telefonda gördüğüm yarı çıplak adam babamdı. Uzun süredir Scruff üzerinden konuşuyorlarmış. Bir yarım saat kendime gelemedim. İşin kötüsü, ne ben ne de arkadaşım bu kişinin babam olduğunu söyleyemedik. Hızlıca acil bir işimin çıktığını söyleyerek eve doğru yola çıktım. Size o yolda yürürken neler düşündüğümü tarif edemem, sonuçta karşımda arkadaşım veya kuzenim değil babam vardı. Ona ne diyebilirdim ki? Ne demeliydim? Baba sen gay misin? Veya arkadaşlarımla mı yatıyorsun? Diye nasıl sorabilirdim. Eve geldim, sanki 10 gündür yürüyormuş gibi hissediyordum. Babam salonda oturmuş, elinde telefon birileriyle konuşuyordu, artık kiminle konuştuğunu biliyordum, yanına gittim ve gününün nasıl geçtiğini sordum..

Sonrası mı? Sonrası yok. Çünkü konuşamadım, yapamadım, o benim babam, bu konuyla ilgili onunla karşı karşıya gelmek istemiyorum, gelemem. Sizce ne yapmalıyım? Sonsuza kadar bilmiyormuş gibi davranmakta istemiyorum, ama korkuyorum da. Benim bildiğimi öğrendiğinde şartlar çok daha zor olabilir. Lütfen konu hakkında düşüncelerinizi yazın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.