Daddy Barbie Ken!

 Daddy Barbie Ken!
Digiqole ad

Yeni Barbie karşınızda…

Moda alışveriş sitesi Lyst, Ken’e ihtiyaç duyduğu yeni görünümü verdi.

Mattel geçen hafta 2016 Fashionistas Serisi’ni piyasaya sürdü ve bu seride farklı ten rengi ve saç stillerine sahip üç farklı vücut tipinde (uzun, kıvrımlı ve minyon) Barbie’ler yer aldı. Bu değişiklik Barbie’leri uzun zamandır bilinen kalıplarının dışına çıkartarak, gerçekçi standartlar dünyasına dâhil etmek için yapılmıştı. Elbette oyuncak bebeklerin yeni serisi, özel ve hararetli bir soruyu beraberinde getirdi: Ken’e ne olacak?

Görünüşe göre bu centilmen onlarca yıldır ihtiyaç duyduğu değişime sonunda kavuşuyor. Twitter kullanıcıları Ken’e daha gerçekçi vücut hatlarının uygulanmasını talep ettiğinde, moda alışveriş dergisi Lyst kendi ‘Fashionisto’ Ken bebekleri serisini yaratmaya karar verdi.

386688 04: (FILE PHOTO) A 1995 Ken doll wears a jean jacket in this portrait. On March 13, 2001, Mattel toy company celebrated the 40th anniversary of the Ken doll which was originally introduced March 13, 1961 at the American International Toy Fair. Originating with his crew cut look and evolving through the funky disco styles of the ''70s and ''80s, to the trendy styles of the ''90s, Ken has been a worldwide pop culture favorite for every era and for several generations. (Photo courtesy of Mattel/Newsmakers)

Bu seri Plaj Dad Bod Ken, Sakallı Hipster Ken, Kelleşen Ken, Minyon Ken, Siyahi Ken  ve Asyalı Ken’i içeriyor. Barbie ile aynı standartlarda olması için Lyst, geçen yıl erkekler tarafından en çok satın alınan moda ürünlerini göz önünde bulundurdu. ‘Fashionisto’ Ken bebekleri yakın zamanda seri üretime geçmeyecek ama belki de bu Mattel’in resmi değişim için ihtiyaç duyduğu ilk adım olabilir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin