Batman’in Arkadaşı Robin Yeni Çizgi Romanda Biseksüel Olarak Açıldı

 Batman’in Arkadaşı Robin Yeni Çizgi Romanda Biseksüel Olarak Açıldı
Digiqole ad

Hayranların yıllarca süren spekülasyonlarından sonra DC Comics, Batman: Urban Legends’ın son sayısında Tim Drake’in (daha iyi bilinen adıyla Robin) kuir olduğunu doğruladı. Daha spesifik olarak, o biseksüel.

Yeni çizgi romanda, Drake’in Bernard adlı eski bir arkadaşı, süper kahraman yardımcısından bir randevuya çıkmasını istiyor – ve Drake teklifi mutlu bir şekilde kabul ediyor. LGBTİ+ hikayesi, Robin’in Bernard’ı tehlikeden kurtardığı bir sahneden çıkıyor. İki karakter kötülerle savaşırken Bernard, Drake’i “şimdiye kadar tanıdığı en zeki adam” olarak adlandırıyor ve “randevularını bitirmiş olmayı” diliyor.

Ertesi gün, artık kimliğini gizleyen kostümünü çıkarmış olan Drake, arkadaşlıklarını nasıl tanımlayacaklarını bulmak için Bernard’ın kapısının önünde beliriyor.

Verandada beceriksizce ayaklarını sürüyerek, “Eve iyi geldiğine gerçekten çok sevindim,” diyor. “Ve o gece hakkında çok düşündüm. Ve ben – benim için ne anlama geldiğini bilmiyorum. Henüz değil. Ama bunu çözmek istiyorum.”

Bernard daha sonra Drake’e çıkma teklif ediyor ve Drake, “Evet, sanırım bunu istiyorum” diye yanıt veriyor.

Bu, çizgi roman dünyasındaki en son LGBTİ+ kapsayıcı adım. Bu yılın Mart ayında Marvel, Aaron Fischer adlı yeni bir karakterin ilk eşcinsel Kaptan Amerika olacağını duyurdu. Bu açıklama, bir Wonder Woman çizgi roman yazarının süper kahramanın biseksüel olduğu yönündeki son onayının üzerine geliyor.

Robin’in açılması, Batman evreninde LGBTİ+ temsilini de ilerletiyor: Harley Quinn ve Poison Ivy arasındaki, ilk olarak 2013’te çizgi romanlarda ortaya çıkan unutulmaz kuir romantizm, kısa süre önce animasyonlu DC Universe Harley Quinn’de de yer aldı.

Marv Wolfman ve Pat Broderick tarafından yaratılan Tim Drake, ilk olarak Ağustos 1989’da Batman #436’da göründü. Batman’in sevilen yardımcısı Robin’in üçüncü yeniden çekimi ve 2009’da Batman: Battle for the Cowl’dan sonra Drake, Red Robin adını aldı. On yıl sonra, Wonder Young Justice’te Robin olarak ortaya çıktı.

Robin’in biseksüel maceralarının gelecek sayılarda devam etmesini umuyoruz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin