fbpx   .  

BBC’nin Yeni Gay Draması Gösterime Giriyor

Bu yılın başlarında BBC tarafından, en çok satan kitap yazarlarından biri olan eşcinsel yazar Patrick Gale’in, 60 yıl kadar uzun bir süre birbirinden ayrı kalmak zorunda kalan iki eşcinsel çiftin, 60 yıl sonra tekrar birbirlerine kavuşma hikayesinin yayınlanacağı duyurulmuştu.

Daily Mail köşe yazarı Baz Bamigboye, başrollerini iki İngiliz aktör Julian Morris ve David Gyasi’nin paylaşacağını bugün teyit etti. Morris’in, Amerikanın sevilen  genç drama dizisi Pretty Little Liars’ta Dr Wren Kingston olarak bilinmesinin yanı sıra, Agent Owen ise ER dizisinin Dr Andrew Wade’ı olarak biliniyor.

 

36 yaşındaki Gyasi de, Doctor Who, Interstellar ve Cloud Atlas gibi birçok TV programı ve filme konuk oldu.

 

Gale’e göre, onun en bilinen ürünü olarak tanınan Man in an Orange Shirt, iki kısma bölünmüş şekilde “1940’lardan beri eşcinsel erkeklerin yaşadıklarını” anlatacak.

Film, toplumun baskılarıyla nasıl bir aşkın imkansız hale geldiğini tasvir ediyor, ve 1940’lardan gelen uzun vadeli bir aşk hikayesini anlatıyor.

Gale: “Aile bağları arasındaki gerginliği bilen insanlar, benim romanımı okuduklarında şaşırmayacaklardır.”

“Ben düz ve eşcinsel izleyicilerin filme dair eşit bir şekilde bakabileceğini, aynı zamanda filmi izlediklerinde iki ayrı karşıt taraftaymış gibi hissetmeyeceklerini düşünüyorum.”

”İki bölümden oluşacak bu hikayeyi ekranlarda görmek için sabırsızlanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.