Bilim Hetero Erkeklerin Kontrol Edilemez Gay Seks Fantezilerinin Nedenini Ortaya Çıkarıyor

 Bilim Hetero Erkeklerin Kontrol Edilemez Gay Seks Fantezilerinin Nedenini Ortaya Çıkarıyor
Digiqole ad

Gay Seks Fantezisi Yapan Heteroseksüel Erkekler

Dijital gaydomda popüler bir tema olan gay seks fantezilerine sahip heteroseksüel erkekler ele alınıyor. GPB’de, heteroseksüel olup kendi cinsine de ilgi duyan ve zaman zaman gay olan erkek konusu açığa kavuşturuluyor.

giphy

Bunları bir kenara bırakırsak, heteroseksüel olduğunu iddia edip, gay seks fantezisi kuran erkekler olduğunu biliyor muydunuz?

Kissing_couple_-_Foto_giovanni_Dall'Orto,_29_luglio_2010

Gay Fantezileri

Seksüel Davranış Arşivi araştırmasına göre, yönelimi ne olursa olsun her erkek gay seks fantezisi kurabilir.

giphy (2)

Dahası da bunu kontrol edemiyorlar.

Pituitör bezinde üretilen ve hem kadınlarda hem de erkeklerde bulunan bir beyin kimyasalını olan projestoron hormonu buna neden olmaktadır.

Oksitoksine benzer şekilde projestoron hormonu da memelilerin sosyal ilişkilerini düzenlemelerine yardımcı oluyor. Bu hormonlar insanların arkadaşlık gibi sosyal ilişki kurmasını sağlıyor.

Araştırma: Düz Erkeklerin Gay Fantezisi

Çalışmada öncelikle 59 erkeğin projestoron hormonu seviyesi ölçülüyor. Daha sonra 59 katılımcı rastgele 3 ayrı gruba ayrılıyor.

  1. Grup 1’e nötr kelimelerden oluşan,
  2. Grup 2’ye arkadaşlıkla ilgili kelimelerden oluşan,
  3. Grup 3’e de cinsel içerikli kelimelerden oluşan bulmacalar veriliyor.

Bulmacadan çıkan kelimeler daha sonra likert ölçek kullanılarak katılımcıların homoerotik motivasyonlarını ölçen bir test sonucuyla ilişkilendiriliyor.

Testte bulunan bir soruyu örnek gösterecek olursak:

“The idea of kissing a wo[man] is sexually arousing to me.” (Bir kadını (erkeği) öpme fikri beni her zaman cinsel olarak cezbeder.)

Düz Erkeklerin Gay Fantezisi: Bulgular

Arkadaşlıkla ilgili kelimelerden oluşan bulmacayı çözen erkeklerin, diğer gruplardaki erkeklere göre %26 daha fazla homoerotik motivasyona sahip olduğu gözleniyor.

giphy (1)

Aynı zamanda projestoron hormon seviyesi en fazla olan erkeklerin de %41 oranında homoerotik motivasyonları olduğu gözleniyor.

Not: Projestoron hormon seviyesi yüksek olan erkeklerin genelde yakın arkadaşları dışındaki erkeklerle gay fanteziler kurduğu gözleniyor.

İlk İnsanlarda Eşcinsellik

Bunu psikolojik yansıma temelli evrimsel bir iletim olarak düşünebiliriz.

were-cavemen-homosexual-kiss-hug

Binlerce yıl önce, ilk insanlar bizler gibi din odaklı davranışlarını şekillendirmiyorlardı. Bunun yerine temel güdüleri hayatta kalmak ve güven üzerine kuruluydu.

Bu, yemek elde etmek için takım olarak çalışmak ve birbirine tutunmak için de seks yapmak demekti.

Eşcinsel İlişki

Bilginize: Araştırmalara göre eşcinsel seks, Alfa erkeklerin diğer erkekler üzerindeki üstünlüğünü göstermek için kullanılıyordu. Unutmayın ki cinsellik üzerine araştırmalar devam ediyor. Hala bilmediğimiz çok şey var.

Araştırmacı Dr. Diana Fleischman’a gore:

“Evrimsel bir perspektiften cinsel davranışı, üreme için bir araç olarak düşünmeye eğilimliyiz. Fakat, benzer şekilde diğer primatlar da dahil olmak üzere birçok tür sosyal ilişkiler kurmak için cinsel davranışı kullanıyor.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin