Bilim Konuşuyor: Lezbiyenler Daha Kaliteli Sevişiyor

 Bilim Konuşuyor: Lezbiyenler Daha Kaliteli Sevişiyor
Digiqole ad

Son zamanlarda gerçekleştirilen çalışmalara göre lezbiyenlik iyi, daha kaliteli seks ile ilişkilendirilebilir.

Üç farklı çalışmanın ikisi, lezbiyenlerin seks kalitesinin diğer kadınlara kıyasla daha yüksek olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Cinsel Sağlık Dergisi’nin 2014’te yayınlamış olduğu bir çalışmaya göre ise lezbiyenlerin %75’i orgazma ulaşırken bu sayı heteroseksüel kadınlarda 61’lerde.

Erkeklerde ise bu kadar fark gözükmüyor. Eşcinseller %86, heteroseksüeller %85.

Rakamlar 2017 yılında Kinsey Institute tarafından yapılan çalışma ile de örtüşüyor. Biseksüel kadınları da inceleyen bu çalışmaya göre, lezbiyenlerin orgazma ulaşma oranı %86, biseksüel kadınların %66 ve heteroseksüel kadınların %65.

Çalışmalar, toplamda 53,000 Amerikan vatandaşı üzerinde yürütüldü.

Dikkat çeken başka bir detay ise, kadınların çoğunluğu basit bir vajinal sekstense, öpüşmek, karşılıklı mastürbasyon ve oral seksin orgazmlarında daha etkili olduğunu söylüyor.

Avustralyalı seks terapisti Matty Silver: “Sadece seks ile eşlerini tatmin edebileceğini düşünen çok sayıda erkek var. Böyle düşünen kadınların oranı sadece %20.”

“Genelde klitoral uyarılmaya, oral sekse ihtiyaç duyuyorlar. Bu nedendir ki heteroseksüel kadınların büyük bölümü orgazm olmuş taklidi yapıyor.”

Kinsey Institute tarafından yapılan çalışmada ise erkekler için tablo tam tersi. Orgazma ulaşma oranı heteroseksüellerde %95, eşcinsellerde %89 ve biseksüellerde %88.

Health England tarafından yapılan üçüncü bir araştırmaya göre ise, 25-35 yaş arasındaki katılımcıların neredeyse yakını seks hayatından memnun değil. Ne yazık ki, bu çalışmada cinsel yönelime dair istatistikler yok.

Lezbiyenlerin daha iyi sevişiyor olması düşüncesi, karşılarındaki kişinin vücutlarını daha iyi tanıyor olması düşüncesine dayandırılıyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

21 Paylaşımlar
Paylaş21
Tweetle
Paylaş
Pin