Binlerce Öğrenci, Eşcinsel Olduğu İçin İki Öğretmenlerini Kovan Okul Yönetimini Affetmedi!

 Binlerce Öğrenci, Eşcinsel Olduğu İçin İki Öğretmenlerini Kovan Okul Yönetimini Affetmedi!
Digiqole ad

Katolik bir okulun iki öğretmeni eşcinsel olduğu için kovulduktan hemen sonra, yüzlerce öğrenci olayı protesto etmek amacıyla büyük bir yürüyüş düzenledi.

Geçtiğimiz hafta Paul Danforth ve Michelle Beattie’nin, John F Kennedy Katolik Okulu’ndan ‘gönüllü bir şekilde istifa ettiği’ duyurulmuştu, fakat destekçiler, öğretmenlerin eşcinsel olmaları sebebiyle okul yetkilileri tarafından atıldığını ileri sürdü.

Raporlara göre, öğretmenler kendi hemcinslerinden biriyle evlenmeye karar verdikten sonra okulun öğretmenleri kovduğu iddia ediliyor.

Öğrenciler bu durumu protesto etmek için okul koridorlarında oturma eylemi düzenledi ve okulun koridorlarını engelledi. Öğrenciler aynı zamanda okulun bahçesinde de protestolarına devam etti.

Öğrencilerin birçoğu “Aşk, insan hakkıdır!”, “İsa kovar mıydı?”, “Ben eşcinselim, ne yapacaksınız? Beni de mi kovacaksınız?” yazılı pankartlar taşıdı.

Seattle Times’ın raporuna göre, okulun bayrak direğine Pride bayrağı asılmıştı fakat bayrak derhal indirildi.

Okulun iş sözleşmeleri, “yaşam tarzları Katolik ahlaki değerlerine uygun değilse veya davranışları Katolik öğretimi ile uyuşmuyorsa” öğretmenleri kovabileceklerini belirtiyor.

Öğrenciler ve destekçiler, işlerinden çıkarılan iki öğretmen için Go Fund Me’de sayfa açtı. Sayfada,

“Paul ve Michelle’in şu anda ne işi ne de geliri bulunmaktadır. Bir okul döneminin ortasında işten çıkarılmak, her iki öğretmenin de iş bulabilmesi için zor olacaktır. Öğretmenler 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde iş bulabilir fakat bu zamana kadar elimizden gelecek tek şey finansal açıdan öğretmenlerimize destek olmaktır.” 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

162 Paylaşımlar
Paylaş162
Tweetle
Paylaş
Pin