Bir Aile, Oğullarının 15. Yaş Gününde “Cinsel Yönelimini Keşfetmesini” Kutladı

 Bir Aile, Oğullarının 15. Yaş Gününde “Cinsel Yönelimini Keşfetmesini” Kutladı
Digiqole ad

Eşcinsel bir gencin ailesi, kısa bir süre önce oğullarının kabul edildiğini ve sevildiğini hissetmesi için 15. yaş gününde cinsel yönelimini keşfetmesini kutladı. Kutlamada dans eden jimnastikçiler, gökkuşağı renkli kekler, doldurulmuş tek boynuzlu at oyuncakları ve bir de fotoğraf standı bulunuyordu.

5 Ocak’ta Maryland, Glenn Burnie kasabasındaki bir İtalyan restoranında düzenlenen etkinlik, Heidi Irene ve Terry Trammell tarafından oğulları Aiden’i kutlamak için yapıldı.

Kutlamaya “gayceañera” ismini verdiler. Bu isim İspanyolca konuşulan ülkelerde ‘Quinceañera’dan gelmektedir. Quinceañera, kız çocukların yetişkinliğe geçişini kutlamak için 15. doğum günlerinde yapılır. Bu tören ülkeden ülkeye değişse de genellikle içerisinde güzelce giyinmiş ve süslenmiş bir genci barındırır. Bu genç kendisine özel hazırlanmış pastayı yer, sonrasında ya aile üyelerinden ya da arkadaşları arasından erkeklerle dans eder.

Buna benzer bir şekilde Aiden, saçını yeşil yaparak gökkuşağı renginde bir takım elbise giydi. Etkinlikte konuklar için gökkuşağı renginde kekler, servis takımları, fotoğraf kabini ve bir de doğum günü çocuğu hakkındaki bilgilerini test etmeleri için “Aiden Trivia Quiz” bulunuyordu.

Irene, bu kutlama sayesinde Aiden’in tek tek akrabalarına eşcinsel olduğunu açıklamak zorunda kalmayacağını söyledi. Partinin amacının Aiden’in gelişimini ve gerçek benliğini kutlamak olduğunu da belirtti.

Irene, gece boyunca konuklarının ona gelerek geçmişte çok sevdikleri ailelerinden bu tarz konular yüzünden nasıl reddedildiklerini anlattıklarını söyledi. Irene, Aiden’in genç arkadaşlarının dünyada kendileri olabilecekleri güvenli yerler de olduğunu bilmesini istediğini söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

84 Paylaşımlar
Paylaş84
Tweetle
Paylaş
Pin