Futbol Yıldızı Okullardaki Homofobiyi Bitirmek İçin Mücadele Ediyor

 Futbol Yıldızı Okullardaki Homofobiyi Bitirmek İçin Mücadele Ediyor
Digiqole ad

Bir futbol yıldızı, okullardaki homofobiye son vermek için çağrıda bulundu.

Rangers’ın eski oyuncusu Derek Ferguson, okullarda LGBT eğitimi verilmesini istiyor.

Kucaklayıcı Eğitim Zamanı (The Time for Inclusive Education -TIE) kampanyası okullarda LGBT eğitimi başlatmak ve yüksek oranlarda görülen homofobik zorbalıkla mücadele etmek için İskoç hükumeti ile görüşüyor.

Topluluk tarafından yapılan bir araştırma, on LGBT gencinden dokuzunun okulda geçirdikleri süre boyunca homofobiyle yüzleştiğini ortaya koyuyor.

Ferguson şöyle diyor: “On yılı aşkın süredir İskoçya’da ırkçılığa ve tarikatçılığa karşı eğitiliyoruz ve gençler arasında bu konularda farkındalık yaratmanın, akranlarıyla empati kurmalarına yardımcı olduğuna ve gençler arasındaki engelleri kaldırdığına içtenlikle inanıyoruz.

“LGBT bireylere yapılan zorbalıkla mücadele etmek de aynı şekilde önemli, gençlerin bu zorbalığın sonuçlarını anlamaları, iyi ilişkiler kurmayı öğrenmeleri ve farklılıkları ne olursa olsun insanlar arasındaki farklılıklara saygı göstermeleri gerekiyor.”

Bu açıklama, üç profesyonel futbolcunun gay olduklarını açıklayacakları dedikoduları yayıldıktan sonra geldi.

Dünya Kupası Eski Hakemi Nigel Owens, kısa bir zaman önce gay olduğunu fark ettiği ilk zamanlarda kimyasal hadım olmak istediği hakkında konuşmuştu.

TIE sözcüsü şöyle dedi: “Derek Ferguson kampanyamıza destek verdiği için çok mutluyuz.

“Okullarımızda çok sayıda genç LGBT öğrencinin karşı karşıya kaldığı dışlanma, zorbalık ve önyargı ile mücadele etmek için, İskoç futbolu dahil, toplumumuzun her köşesinden farklı seslerin olması çok önemli.”

Şimdi İskoç hükumetinin kampanyanın talepleri dikkate alacağı düşünülüyor.

İskoç hükumeti sözcüsü konuyla ilgili açıklamada: “Başbakan’ın açıkladığı gibi, programda hükumetin TIE’nin açtığı konularda adım atmak gibi bir bağlılığı var ve TIE ile danışarak bunu yapacağız.” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin