Bir Kullanıcı Apple’a, “iPhone’um Beni Eşcinsel Yaptı” Diyerek Dava Açtı!

 Bir Kullanıcı Apple’a, “iPhone’um Beni Eşcinsel Yaptı” Diyerek Dava Açtı!
Digiqole ad

Kullanıcıyı eşcinsel yapan uygulama Grindr’dan ziyade bir kripto para birimi uygulamasıymış.

The Moscow Times’a, mahkeme kâğıdında D. Razumilov diye tanımlanan kişi “2017’de iPhone’uma bir kripto para birimi uygulaması indirdim” şeklinde ifade vermiş. Kullanıcı, 69 GayCoins ile ödüllendirilmiş.

Dediğine göre bilinmeyen bir kullanıcıdan İngilizce, “Denemeden bilemezsin” yazılı olduğuna inandığı bir mesaj almış ve bu, erkeklerle ilişki yaşamaya başlamasında yeterli olmuş.

Dava dilekçesine, “Harbiden, bir şeyi denemeden nasıl yargılayabilirim ki, diye düşündüm ve eşcinsel ilişkiye girmeyi denemeye karar verdim,” yazmış.

“İki ay geçtikten sonra, kendimi benimle aynı cinsiyette olan biriyle ilişkiye girmeye kaptırmış bir şekilde buldum ve o bataklıktan çıkamıyorum, düzenli görüştüğüm bir erkek arkadaşım var ve aileme ne diyeceğimi bilemiyorum. Bahsettiğim mesajı aldıktan sonra hayatım kötü bir şekilde değişti ve bir daha asla normal olmayacak.”

Razumilov, Apple’ı “Çıkar sağlamak amacıyla beni eşcinselliğe yönlendirdi” diye suçluyor ve “ahlaki bozulma ve akıl sağlığına zarar” ile suçlayarak bir milyon ruble istiyor (yaklaşık 15 bin dolar).

Kullanıcı Moskova’daki bir mahkemede 17 Ekim’de duruşmaya çıkacak.

GayCoins az bilinen gay kripto para birimlerinden. Kripto para birimlerini takip eden bir siteye göre ‘1 GayCoin’in iki sentten daha az değeri var.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

64 Paylaşımlar
Paylaş64
Tweetle
Paylaş
Pin