fbpx   .  

Bir Trans Kadın Kendisine Saldırı Anını Facebook’ta Canlı Yayınladı!

Seattle’da yaşayan 23 yaşındaki Ryannah Quigley, bu ayın başlarında düzenlenen LGBT Creating Change konferansına katılmak üzere Philadelphia’da bulunuyordu. Geçen cuma günü öğleden sonra şehrin sokaklarında yürürken, bir adamın homofobik ve transfobik söylemleri ile karşı karşıya kaldı.

Olabileceklerden korktuğu için Quigley, telefonunu çıkardı ve bu çirkin saldırıyı Facebook’ta canlı kaydetmeye başladı. Adamın yüzünü yumruklamasını bile canlı olarak yayınladı. Polis videodaki adamı tespit etmeyi başardı ve ertesi gün 25 yaşındaki saldırganı tutukladı. 

 

Quigley saldırıyla ilgili NBC’ye şunları söyledi: “Bana dik dik bakmanın bir nedeni var mı?” diye sordum. Dönüp bana, “Her neyse kardeşim” dedi. İşte o zaman, ‘Lütfen bana kardeşim demeyin’ dedim.

 

Sonra bana ”Sen bir ibnesin ve cehenneme gideceksin ve asla gerçek bir kadın olamayacaksın” diye bağırdı.

“O anda duygusal bir çöküntü yaşadım, çünkü şok geçiriyordum.”

Ryannah, olayı filme alma kararını ise şöyle açıkladı, “Çoğunlukla bunun gibi saldırılara inanmıyoruz. Bizler sıklıkla sorun olarak görülüyoruz.”

“Transseksüel bireyler insanlar, yaşıyorlar ve burada olmaya devam edecekler.”

Saldırı videosu, “hizmet şartlarını ihlal” iddiasıyla kaldırıldı, ancak daha önce Quigley videoyu yerel medyayla paylaşmıştı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.