Bir Vaiz, Hristiyanları, Prens George’un Eşcinsel Olması İçin Dua Etmeye Çağırdı!

 Bir Vaiz, Hristiyanları, Prens George’un Eşcinsel Olması İçin Dua Etmeye Çağırdı!
Digiqole ad

Kıdemli bir Anglikan vaizine göre, Hristiyanlar Prens George’un eşcinsel olması için dua etmeli, çünkü bu İngiliz Kilisesi’ni eşcinsel evliliği desteklemeye zorlamanın en hızlı yolu olacak.

İskoç Episkopal Kilisesi’nden Vaiz Kelvin Holdsworth, İngiltere’deki Hristiyanlar’ın ‘Tanrım, Prens George’u öyle bir aşkla kutsa ki, büyüdüğünde bu aşkı iyi bir delikanlıya sunsun’ şeklinde dua etmesi gerektiğini söyledi.

Vaiz, aynı zamanda Tanrı’nın, cinsiyetsiz olduğunun unutulmaması gerektiğini de ekledi.

Haziran’da, İskoç Episkopal Kilisesi, -İngiliz Kilisesi’nin kardeş kurumu- Birleşik Krallık’ta eşcinsel düğünlere izin veren ilk anaakım kilise olmuştu.

Glasgow’daki St. Mary Katedrali’nin yöneticisi, Vaiz Holdsworth’ün yorumları Meghan Markle’la Prens Harry’nin düğününün arefesinde geldi.

Kraliçe’nin eski papazından ateşli bir karşılık gecikmedi.

İngiliz Kilisesi din adamlarından, 2008’den bu yılın başlarına kadar Kraliçe’ye hizmet eden, sağcı vaiz Gavin Ashenden, Prens’in eşcinsel olması için edilecek duanın, bir duadan çok bir lanete benzediğini söyledi.

“Eğer Prens George için dua edecekseniz, mutlu olması için edin. Prens olarak görevlerini yerine getirmesi ve evlenip birçok çocuk sahibi olması için dua edin. Bu bir duadan çok, peri masallarından bir lanet gibi. Hristiyanlığa temelden ters olduğunu söylemeliyim.”

Ashenden, protestoyla görevinden ayrılmış ve ‘Hristiyanlığa karşı değerler kabul gördüğü’ için istifa ettiğini söylemişti. Vaiz, temmuzda, İngiliz Kilisesi’ne isyan etme tehdidinde bulunan din adamlarından biriydi.

51 yaşındaki Vaiz Holdsworth, ocakta yazdığı bir blog yazısının linkini tweetlediğinde tartışmayı ateşledi. Yazıda, İngiltere’deki Hristiyanların reformu hızlandırmak için ellerinde eşsiz bir seçenek olduğunu söyledi:

“Eğer bu şekilde mücadeleye katılmak istemiyorsanız, İngiltere’dekilerin başka bir seçeneği var. Kalbinizin içinde veya cesaretiniz yetiyorsa açıkça Tanrı’ya ‘Prens George’u öyle bir aşkla kutsa ki büyüdüğünde, bu aşkı iyi bir delikanlıya sunsun’ şeklinde dua edebilirsiniz. Böyle bir kraliyet düğünü, 25 yıl beklememize gerek kalmadan istediğimizi bize sağlayabilir. Bence LGBT bireyleri dahil etmek, İngiliz Kilisesi’nde bir gün kazanılacak.”

Bu yazıyı paylaştıktan sonra Holdsworth, sosyal medyada nefret dolu yanıtlar aldı. Kendisine pedofili yakıştırması yapanlar, ‘hasta’ ‘yozlaşmış’ ve ‘delirmiş keçi’ şeklinde hakaretler de ettiler.

Başkalarıysa yazının çok doğru bir noktaya parmak bastığını ve ilham verici olduğunu söylediler. 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

48 Paylaşımlar
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin