Birleşik Krallık’ın Gay, Lezbiyen ve Biseksüel Nüfusu Rekor Seviyede!

 Birleşik Krallık’ın Gay, Lezbiyen ve Biseksüel Nüfusu Rekor Seviyede!
Digiqole ad

Birleşik Krallık, mevcut istatistiklere göre tarihinin en yüksek gay, biseksüel ve lezbiyen nüfusuna sahip.

Sağlık şirketi euroClinix tarafından yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların %13’ü kendisini LGB olarak tanımlıyor: %7 biseksüel, %6 gay veya lezbiyen. 

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Mirror tarafından paylaşılan istatistik oranlardan rakama döküldüğünde çıkan sonuç ise azımsanacak cinsten değil: Birleşik Krallık sınırları içinde 11 milyon gay, biseksüel ve lezbiyen yaşıyor. 

Benzer bir araştırma en son 2016’da yapılmış, çıkan sonuç ise %2’nin üstünde olmamıştı. 

“Gay, lezbiyen veya biseksüel olduğunu söyleyenlerin büyük kısmı 18-24 yaş arasındakiler.”

euroClinix sözcüsü mevcut verilerin ışığında yaptığı açıklamada, genç nüfusun kendini kuir olarak tanımlama oranının daha yüksek olduğunu belirtti. 

“Belki de bu araştırmadan çıkması gereken sonuç tabular hakkındadır.”

Sonuçlar son yıllarda yapılan başka çalışmalar ile örtüşüyor. 

Geçtiğimiz Nisan ayında LGBT örgütü Stonewall tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre Birleşik Krallık nüfusunun %35’i iş yerinde cinsel kimliğini gizlemeyi tercih ediyor.

Geçen sene yapılan bir başka çalışma ise İngiltere’deki gay erkeklerin büyük kısmının sokakta partnerlerinin elini tutarken rahatsız olduğunu saptamıştı. Bunun altındaki sebep olarak ise son yıllarda cinsel yönelim nedeniyle gerçekleştirilen saldırılardaki %27’lik artış olarak görülüyor. 

Tüm araştırmalar ise LGBT’nin en yoğun yer aldığı şehir olarak Londra’yı gösteriyor. İngiltere’deki kuir popülasyonun %17’si başkentte yaşıyor. 

Londra her yıl Pride etkinliklerinin en büyüğüne sahne olsa da gösteri bu yıl anti-trans bir grup tarafından sabote edilmişti. Grup yönetimi ele geçirmiş ve yürüyüşün büyük kısmına liderlik etmişti. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

40 Paylaşımlar
Paylaş40
Tweetle
Paylaş
Pin