Biseksüel Olduğunu Bilmediğimiz 19 Ünlü

 Biseksüel Olduğunu Bilmediğimiz 19 Ünlü
Digiqole ad

Kendisini biseksüel olarak tanımlayan veya her iki cinsiyetten etkilendiğini söyleyebilen çok fazla ünlü yok. Ünlülerin kendilerini biseksüel olarak tanımlaması ve bu konuda açılması biseksüel görünürlük için de çok önemli. Bu nedenle sizin için kendisini biseksüel olarak etiketleyen veya her iki cinsiyetten de etkilendiğini söyleyen ünlülerin bir listesini yaptık. İşte o ünlüler…

Billie Joe Armstrong

 1. Billie Joe Armstrong

Green Day grubunun solisti 1995 yılında Advocate ile yaptığı bir röportajda “Bence, ben her zaman biseksüeldim. Yani, bu her zaman ilgilendiğim bir şeydi. Bence insanlar biseksüel olarak doğuyorlar ve ailemiz ve toplum bizi bu duygudan uzaklaştırıp ‘Yapamayacağım.’ noktasına getiriyor. Bunun bir tabu olduğunu söylüyorlar. Kötü bir şey olmadığında bile bunun kötü bir şey olduğu kafamıza işlenmiş oluyor. Bence çok güzel bir şey.” dedi.

2

 1. Anna Paquin

True Blood dizisinin başrol oyuncusu Anna Paquin 2009 yılında yaptığı bir röportajında biseksül olduğunu açıkladı. Ayrıca oyuncu “Benim için, bu bir sorun değil çünkü ben biseksüelliğin gerçekten bir şey olduğunu biliyorum. Uydurulmuş bir şey değil. Kararsızlık değil.” açıklamasında bulundu.

3

 1. Andy Dick

Veya kendisi de dediği gibi ‘triseksüel’. Andy Dick her şeyi bir kez deneyeceğini söylüyor. 2009 yılında Tyra Banks’ın sunduğu televizyon programında “Biseksüelim. Aşkımın önünde cinsiyet engeli yok” dedim ve heteroseksüel toplum ‘Bu sadece gizlenme – sen eşcinselsin.’ ve eşcinsel toplum ‘Evet doğru bu sadece gizlenme – sen eşcinselsin.’ dedi. Her iki toplum da beni eşcinsel olmaya itti.” dedi.

4

 1. Azaelia Banks

Banks kendisini biseksüel olarak tanımlıyor. ‘İbne’ kelimesi kullanmasından dolayı medyanın kendisini homofobik olarak adlandırdığında ise bunu savunma olarak kullandı.

5

 1. Alan Cumming

Hem bir kadınla hem de bir erkekler birlikte olan (hatta evlenen) Cuming kendisini biseksüel olarak tanımlıyor. Ayrıca Cuming, bir insan tek eşli olarak birisiyle birlikte olduğunda iki veya daha fazla cinsiyete karşı duyduğu ilginin yok olmadığını onaylıyor.

6

 1. Frank Ocean

Frank Ocean henüz biseksüel olarak tanımlanmadan önce, Ocean’ın hem erkek hem de kadınlar ile romantik ilişkileri olmuştu. Ocean GQ’ya verdiği bir röportajda sorulan ‘Kendinizi biseksüel olarak tanımlıyor musunuz?’  sorusuna istinaden “Sonraki soruya geçebilirsiniz. Hayat bir sürü değişik deneyimle birlikte gelip geçiyor. Yaratıcı olmam gereken bir işim var. En basit anlamıyla içerik sağlayıcı. Kesinlikle eminim ki içeriklerin parçalarından biri porno videolar vermemek. Ben orta sayfa güzeli değilim. Size seksi satmaya çalışmıyorum. İnsanlar buna dikkat etmeli. Bir etkisi olması için bunu etiketlemeye gerek duymuyorum. Çünkü insanlar söylediğim her şeyin ilişkili olduğunun farkında. Eğer romantik bir ilişkiden bahsediyorsanız, ilişkideki her iki taraf da aynı şeyi hisseder. Yazar ve yaratımcı olarak, size deneyimlerimi sunuyorum. Ama sadece size sunduğumu alın. Daha fazlasını çıkarmaya çalışmayın. Diğer türlü hissedemezsiniz. Bir kutunun veya bir etiketin içerisinde hissedemezsiniz. O kutuya ya da etikete hapsolmayın. Hayatta çok fazla şey oluyor. Hiçliğin içine hapsolmayın. Korkunuzu azaltın.” dedi.

7

 1. Drew Barrymore

2003 yılında Contact Music dergisi ile yaptığı röportajda “Kadınları cinsel olarak beğeniyor muyum? Kesinlikle. Her zaman kendimi biseksüel olarak düşünmüşümdür.” dedi.

8

 1. Fergie

Fergie 2010 yılında The Advocate dergisine “Bence kadınlar güzel, kadınlar ile çok eğleniyorum ve bundan utanmıyorum. Problem şu ki şu anda bir erkeğe aşığım. Fakat kadınlarla eğleniyor olmam ilişkimde başka bir aşk macerasına yer vereceğim anlamına gelmiyor.” dedi.

9

 1. Amy Winehouse

Amy Winehouse biseksüeldi fakat maalesef bu yılın başlarında yayınlanan Amy belgeseli bu gerçekten bahsetmiyor.

10

 1. Cynthia Nixon

Biseksüel bir aktivist olan Cyntia Nixon 2012 yılında The Advocate dergisine bunun bir ‘tercih olmadığını’ söyledi.

11

 1. Margaret Cho

Cinselliği hakkında açık olan Cho erkeklerin biseksüel olmaları ile alakalı daha açık olmalarını istiyor. Bir erkek için kendisini biseksüel olarak tanımlamanın daha zor olduğunu kabul eden Cho, Gay Star News dergisine                “Daha çok biseksüel erkeğin açıldığını görmek istiyorum. Daha fazla olduklarını biliyorum, var olduklarını biliyorum. Bu özgürlüğe sahip olduklarını hissetmek erkekler için daha zor ve kendilerini kadınların tanımladığından daha zor bir şekilde biseksüel olarak tanımlamaları bir çeşit fobi. Erkekler için bunun neden bu kadar zor olduğunu her zaman merak edeceğim.” dedi.

12

 1. Amber Rose

Amber Rose biseksüel olması hakkında açık ve Complex dergisine verdiği röportajda “İnsanlar beni Kanye ile tek gecelik bir ilişki yaşayan ucube biseksüel striptizci olarak etiketliyorlar. Cinselliğim hakkında oldukça açığım. Bir kadına da âşık olabilirim bir erkeğe de. Tıknaz veya cılız, beyaz veya siyahi, Hintli, Asyalı veya İspanyol olsalar da fark etmez herkesin içerisindeki güzelliği kesinlikle görürüm.” dedi.

13

 1. Megan Mullally

Herkesin biraz biseksüel olduğuna inanan Megan Mullally 1999 yılında The Advocate dergisine “Kendimi biseksüel olarak tanımlıyorum ve benim yaşam felsefeme göre herkes doğuştan biseksüel.” dedi.

14

 1. Mel B

2007 yılında Stephen Belafonte ile evliliğinden önce Mel B’nin bir kadınla dört yıl süren bir birlikteliği vardı.

15

 1. Megan Fox

Esquire ile yaptığı bir röportajında Fox “Biseksüel olmamla ilgili kafamda hiçbir soru işareti yok. Fakat aynı zamanda ikiyüzlüyüm de. Biseksüel bir kadınla asla birlikte olmam çünkü bu onların başka bir erkekle de beraber oldukları anlamına gelir ve erkekler çok aşağılık.” dedi.

16

 1. David Bowie

1976 yılında Playboy dergisi ile yaptığı bir röportajda Bowie “Bu doğru. Biseksüelim. Bu gerçeği çok iyi bir şekilde kullandığımı inkâr edemem. Sanırım bu başıma gelen en güzel şey.” diyerek biseksüel olduğunu kabul etti.

17

 1. Ke$ha

Ke$ha Seventeen dergisine verdiği bir röportajında “Sadece erkeklere âşık olmuyorum. İnsanlara âşık oluyorum. Aşk cinsiyetle alakalı değil. Aşk birlikte olduğunuz diğer insandan aldığınız elektrik ile alakalı bir şey.” dedi.

marlon brando

 1. Marlon Brando

1976 yılında Gary Carey ile yaptığı bir röportajında “Eşcinsellik o kadar moda oldu ki artık haberi bile yapılmıyor. Çoğu erkek gibi ben de eşcinsel deneyimler yaşadım ve bundan utanmıyorum. İnsanların benim hakkımda ne düşündüğüne hiçbir zaman önem vermedim. Fakat Jack Nicholson ve benim sevgili olduğuma inanan biri varsa inanmaya devam edebilir. Bunu eğlenceli buluyorum.” açıklamasında bulundu.

19

 1. Michelle Rodriguez

2013 yılında Latina dergisi neden biseksüel olarak açıldığı sorulduğunda Rodriguez, kendisinin bundan önce kişisel hayatını gözlerden uzak yaşadığını belirterek “Gittikçe olgunlaşıyorum. Sonunda kırışıklıklarım oluşacak ve bazı şeyler için geç kalmış olacağım. Kim olduğum hakkında ve ne olacağı hakkında dürüst olmak istiyorum.” diyerek soruyu yanıtladı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

75 Paylaşımlar
Paylaş75
Tweetle
Paylaş
Pin