fbpx   .  

Blurred Lines’a 20 Milyon Liralık Ceza!

Pharrell Williams ve Robin Thicke’yi bir araya getiren ve 2013 yılının en büyük hitlerinden olan Blrred Lines şarkısının çalıntı olduğu iddiası üzerine açılan dava sonuçlandı. Marvin Gaye’in 1977 de çıkardığı hit “Give to give it up” tan çalıntı olduğu üzerine açılan davada mahkeme Marvin Gaye’in yasal varisleri olan çocukları Nona, Frankie ve Marvin Gaye III haklı buldu ve kendilerine 7.3 milyon dolar (yaklaşık 20 milyon TL) ödenmesini kararlaştırdı.

Pharrell Williams ve Robin Thicke‘nin avukatı, 70’lerde büyük hitlere imza atmış olan Marvin Gaye’in iki müzisyene ilham kaynağı olabileceğini, bir dönemin müzik ruhunun şimdiki müzisyenleri etkisi altına almasının normal olduğunu söyleyerek savunma yaptı. Yedi Grammy ödüllü Pharrell Williams ise, şarkıyı bir gecede yazdığını ve Gaye’in şarkısından herhangi bir alıntı yapmadığını söyledi. Thicke ise şarkı yazılırken orada olmadığını iddia etti.

 

Yaşar İşgörenler
E-Posta: yasar.isgorenler@gaymag.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.