fbpx   .  

Boston Eşcinsel Erkekler Korosuna “Genel Ahlak” Engeli!

LGBTİ Onur Yürüyüşü’nden bir gün önce, 27 Haziran’da İstanbul’da sahne alacak Boston Eşcinsel Erkek Korosu “genel ahlâk” baskısıyla karşı karşıya. Konsere ev sahipliği yapacak Zorlu Performans Sanatları Merkezi, konser için bilet satışlarını durdurdu.

ABD’nin önde gelen eşcinsel korolarından Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun LGBTİ Onur Yürüyüşü’nden bir gün önce, 27 Haziran’da İstanbul’da konser vermesi planlanıyordu. Ancak konsere yönelik homofobik medya baskısı ve Zorlu Holding’e yönelik boykot çağrısı üzerine bilet satışları durduruldu.

Koro müdürü: Sözleşmemiz var, iptal haberleri doğru değil

 

Kaos GL’ye konuşan konuşan koro müdürü Craig Coogan, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’yle sözleşme imzaladıklarını, iptal haberlerinin doğru olmadığını söyledi.

Konserin iptal edilmesi için change.org’da başlatılan kampanya koronun “eşcinselliği meşrulaştırma ve yayma” amacında olduğunu iddia ederken Kaos GL Dergisi’ne röportaj veren koro müdürü “önyargıları müzikle yıkmayı” hedeflediklerini söylemişti.

vahdet_06_05_2015_47330368_(1)Zorlu PSM bilet satışlarını durdurdu

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, bilet satışının durdurulmasıyla ilgili henüz resmî bir açıklama yapmazken konserin başka bir mekânda gerçekleştirilmesi söz konusu. Ancak konser bilgileri Zorlu PSM’nin internet sayfasından kaldırıldı. Biletix’ten yapılan satışlar ise devam ediyor.

LGBTİ’lere yönelik nefret saçan haberleriyle bilinen Vahdet gazetesi de Çarşamba günü yayınladığı “Sapıklık Kol Geziyor” başlıklı haberinde koroyu, Zorlu Holding’i ve Kaos GL Derneği’ni hedef göstermişti.

Ömer Akpınar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.