Brad Pitt’ten Heteroseksüel Onur Yürüyüşü’ne Tepki!

 Brad Pitt’ten Heteroseksüel Onur Yürüyüşü’ne Tepki!
Digiqole ad

ABDli aktör Brad Pitt, fotoğrafının heteroseksüel Onur yürüyüşü için izinsiz kullanılmasına müdahale etti.

Boston’da bir grup heteroseksüel erkeğin düzenlemeye çalıştığı etkinlik için, ünlü oyuncunun Inglorious Bastards’taki bir karakteri izinsiz bir şekilde kullanıldı.

Grup, Brad Pitt’i ‘etkinliğin yüzü’ ilan etti. 

The Hollywood Reporter’in haberine göre ise, yıldız oyuncu görüntüsünün etkinlik sitesinden kaldırılmasını talep etti. 

Kendisini “Super Happy Fun America” olarak adlandıran grup bu senenin başında şehir merkezine ‘heteroseksüel bayrağı’ asmak istemiş fakat reddedilmişti. 

Grup bu reddi “Boston yönetiminin nefret ve ayrımcılıktan yana olması karşısında hayal kırıklığı içerisindeyiz.” açıklaması ile karşılaşmıştı.

“Bu nedenle insanları kültürümüz, tarihimiz, kimliğimiz ve karşılaştığımız problemler hakkında bilinçlendirmek için bir yürüyüş düzenleyeceğiz.”

Super Happy Fun America her ne kadar yürüyüşe dair gerekli izinleri almış olduğunu söylese de, yetkililer henüz konuya dair bir açıklama yapmadı. 

Heteroseksüel Onur yürüyüşü konusuna tepki gösteren bir başka ünlü isim, Chris Evans olmuştu. 

“Wow, harika bir inisiyatif dostlar! Ancak ‘Heteroseksüel Onur’ yerine şöyle adlandırsanız daha iyi olur sanki: ‘Çocukken kimse bize duygu dünyamıza nasıl ulaşacağımızı öğretmedi biz de homofobik olduk’ yürüyüşü.”

“Gay / heteroseksüel Onur konusundaki cehalet karşısında hayal kırıklığı içindeyim. Farkı bilmeyenler lütfen okusun.”

Evans’ın paylaştığı fotoğrafta ise James Fell’in heteroseksüel Onur’unun neden homofobik olduğunu anlattığı bir metin yer alıyor. 

“Sadece heteroseksüel olduğum için hiçbir zorlukla karşılaşmadım, bunu ‘Onur’ meselesi yapacak birşey yok. Bu yürüyüş ‘Heteroseksüel Onur’ yerine ‘Homofobiğin Tekiyim Yürüyüşü’ olarak adlandırılmalı.”

Bir başka ünlü isim, ABDli rock grubu Smash Mouth, 4 Haziran’da Heteroseksüel Onur yürüyüşü hakkındaki tepkisini kısa ve net bir şekilde göstermişti:

“Heteroseksüel Onur mu??? SİKTİRİN GİDİN!”

Öneriler

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

48 Paylaşımlar
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin