fbpx   .  

Bu İki Eşcinsel Pelikan Tam 18 Yıldır Birlikte

Florida’daki bir kurtarma merkezindeki iki erkek kahverengi pelikan, bu sezon bir yuva inşa etmek ve yumurtadan çıkmayı denemek için partner oldular – ve bu, çiftin ilk kez yaptığı bir şey değil!

Pepe ve Enrique, Miami’deki Pelican Harbour Seabird İstasyonu’ndaki personel tarafından sağlanan plasebo yumurtaya yuva yapmak ve bakım yapmak için bir kez daha birbirlerini seçtiler. Pelikanlar mevsimsel olarak tek eşlidirler, çiftleşme mevsimi boyunca bir eşle kalırlar, ancak sonraki sezon başka bir eş seçerler. Pepe ve Enrique, 18 yıl boyunca birlikte mevsimlik bir ev inşa etmeyi seçtikleri için, eşcinsel ilişkilerinde daha derin bir şeye sahipler.

 

Pelican Harbor iletişim direktörü Hannah McDougall, LGBTQ Nation’a,

“Onlar bizim güzel ve özel çocuklarımız. Birlikte bir yuva inşa ediyorlardı. Onlara verdiğimiz sahte yumurtayı sırayla kuluçkaya yatırıyorlar. Birbirlerine aşıklar, ayrılmazlar ve her zaman yan yanalar.” Dedi.

 

İki kahverengi pelikan, yaklaşık yirmi yıldır Pelikan Limanı’nda yaşıyor. Yaban hayatı tesisi, kahverengi pelikanlarda uzmanlaşmış, aynı zamanda diğer kuşları ve vahşi yaşamı da iyileştirmekte. Sakinlerin çoğu geçici ve vahşi doğaya geri gönderilmeden önce çok ihtiyaç duyulan tıbbi bakımı alıyorlar. Ancak Pepe ve Enrique, her ikisi de uçmalarını engelleyen bir şekilde iyileşmiş kanatlardan muzdarip olan kalıcı sakinler.

McDougall, “Bu ‘melek kanadı’ dediğimiz bir durum, çünkü kanatları vücutlarına yaslanarak oturmak yerine bir meleğin kanadı gibi dışarı çıkıyor,” diyen McDougall, 13 diğer kuşun da vahşi yaşama uygun olmadıkları için Pelican Harbor’da kalıcı olduğunu da sözlerine ekledi.

Çoğu pelikan ortalama 30 yıl kadar esaret altında yaşadığından, iki kuş ömür boyu arkadaş ve eş olmaya karar vermiş gibi görünüyor. Kendi yumurtalarını üretememelerine rağmen, çift uzman ebeveynler olduklarını kanıtladı. McDougall, 2010 yılında Deepwater Horizon petrol sızıntısının ardından Pelican Harbor’ın düzinelerce yetim pelikanın beslenmesine yardım ettiğini açıkladı.

Kahverengi pelikanlar arasındaki aynı cinsiyetten ilişkiler nadir olmakla birlikte, bu tür bir ilişkinin nadir olmadığı birçok başka tür var. İspanya, Valencia’daki Oceanogràfic Akvaryumu’nda Electra ve Viola adlı iki lezbiyen penguen kuluçkaya yattı, evlat edindikleri yavruları bir yumurtadan çıktı ve sevimli küçük pengueni kendi başlarına büyüttüler. Altta kalmamak için, iki eşcinsel penguen, bir aile kurma arayışlarında bir yumurtayla birlikte bütün bir yuvayı çaldı. Ve geçen yıl İngiltere’de bir kadın, iç açıcı bir kümes hayvanı romantizm hikayesinde dişi tavuklarından ikisinin lezbiyen partnerler olduğunu fark etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.