Büyük Bir Hayal Kırıklığı: Velvet Buzzsaw

 Büyük Bir Hayal Kırıklığı: Velvet Buzzsaw
Digiqole ad

Jake Gyllenhaal’in yer aldığı Netflix korku yapımı Velvet Buzzsaw vizyona girdi. Filmde bir grup resim sevdalısı, ölü bir adamın resimleri tarafından takip ediliyor. Her buluşma farklı ve garip bir ölümle sonlanıyor.

Gyllenhaal, sevdalılardan biri olan Morf Vandewalt’ı canlandırıyor. Vandewalt, Los Angeles’ta neredeyse ilah gibi kabul edilen bir eleştirmen ve bir sanatçıyı rezil veya vezir etme gücüne sahip. 

Dikkat! Yazımızın bu noktadan sonrası ufak spoilerlar ve ciddiyetsizlikler içerebilir. 

Morf karakteri oldukça komik, tam bir gay gibi tasarlanmış , sanat ile ilgileniyor, güzel kıyafetler giyiyor derken bir bakıyoruz Morf kadınlardan hoşlanıyor. Belki de biseksüeldir diyip devam ediyoruz.

Fakat tek bir gay seks sahnesi bile yok. Filmin başlangıcında Morf’un havuzda çıplak yüzen Ed adında bir ev arkadaşı olduğu gözüküyor. Morf daha sonra Ed’i, Zawe Ashton tarafından canlandırılan Josephina için terkediyor. 

Sinema tarihindeki en gay karakterlerden birini Gyllenhaal’a verirsin de neden hiç sevişme sahnesi koymazsın? Bu film Toni Collette’ye yer verecek kadar gay de, Jake Gyllenhaal’a bir seks sahnesi verebilecek kadar gay değil mi?!

Bir anlığına ciddi olmak gerekirse, filmde muhtemelen kuirliğini göze sokmayan bir kuir yaratmak istendiği için böyle bir tercih yapıldı. Şimdi komik moda geri dönüyoruz, herkes bilir ki tüm LGBT organizasyonları Jake Gyllenhaal’ın kuir seks sahnesi için kurulmuştur. 

Hatta Stonewall’da ilk taşı da Brokeback Mountain’daki sahneler atmıştır.

Böyle sahneler olmadıktan sonra neyleyelim kuir sinemayı… (şaka)

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin