Cadılar Bayramında İzleyebileceğiniz Kuir Dostu ve Korku Dolu Netflix Yapımları

 Cadılar Bayramında İzleyebileceğiniz Kuir Dostu ve Korku Dolu Netflix Yapımları
Digiqole ad

Cadılar bayramı geldi çattı. Dünyanın her yerinde birbirinden renkli kostümler giyilecek, hazırlanılacak ve türlü türlü yaratıklar sokaklarda olacak! 

Tabii korku ve eğlence sadece sokaklarda olmak zorunda değil. Özellikle arkadaşlarıyla ve sevdikleriyle korku filmi izlemeyi sevenler de yılın bu zamanında bir çok opsiyona sahip.

Sizin için hazırladığımız bu liste, Netflix’te bu yılın bulabileceğiniz en sağlam gerilim ve korku filmleri arasında yer alıyor.  Lafı daha fazla uzatmadan, listeye başlayalım ve peşin peşin iyi seyirler dileyelim.

The Haunting of Hill House

Netflix yapımı olan dizide Theodora Crain, kardeşlerini seven, kompleksli bir karakter. Shirley Jackson’un 1959’taki romanından esinlenilerek filmleştirilmiş hikayede Theo’yu farklı kılan şey ise, lezbiyenliğini açık bir şekilde yaşaması ve kimliğini gizlemekten çekinmemesi.

The Chilling Adventures of Sabrina

Riverdale’in kardeş yapımı diyebileceğimiz dizide iki kuir karakter var: panseksüel büyücü Ambrose Spellman ve arkadaşı Susie Putnam. Riverdale’de olduğu gibi bu dizi de LGBT karakterlere yer vermekten çekinmiyor. Karakter olarak kendini ikili sistemin dışında tanımlayan Susie’nin, yine kendini ikili sistemin dışında tanımlayan bir oyuncu tarafından canlandırılıyor olması ise ayrıca anlamlı. 

Ghostbusters (2016)

Orijinal filmin yeni yapımında, Jillian Holtzmann açık bir şekilde kuir olarak tanımlanmasa da hareketleri bu yönde yorumlanıyor. Holtzmann kadınlarla flört etmekten çekinmiyor. Kan, vahşet, dehşet size göre değilse fakat aksiyon da istiyorsanız, bu yapım tam sizlik. 

American Horror Story

Ryan Murphy eli değen çoğu yapım gibi, sekizinci sezonu American Horror Story de kuir topluluğunu dolu dolu temsil ediyor. Edward Philippe Mott’tan Chad Warwick’e, Dell Toledo’dan Ramona Royale’e bir çok önemli ismin yer aldığı proje, LGBT’nin göz bebeği diyebiliriz. Lady Gaga tarafından canlandırılan ve ikon haline gelen Kontes karakterini de unutmamak lazım.

How to Get Away With Murder

Kuir katiller, kan, soğukkanlılık ve seri şekilde işlenen cinayetler. Bu dizi spoiler vermeden en kısa şekilde ancak böyle tanımlanabilir. Yapımda yer alan kuir figürlerden bazıları biseksüel Annalise Keating, gay çift Connor ve Oliver ve rehberine aşık olan Bonnie Winterbottom. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin