Call Me By Your Name Artık Netflix’de!

 Call Me By Your Name Artık Netflix’de!
Digiqole ad

Şeftalilere yeni bir boyut kazandıran Luca Guadagnino’nun yönetmenliğindeki Call Me By Your Name (CMBYN) Netflix’te yayına girdi.

En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar ödülü kazanan, aynı zamanda Bağımsız Ruh Ödülleri, Film Eleştirmenleri Ödülleri ve BAFTA’da ödülleri kucaklayan CMBYN’den bahsediyoruz, gerçekten de başarılı bir yapımdı.

Bir 17. yüzyıl villasında geçen hikayede, İtalya’daki söz konusu villada tanışan Elio ve Oliver arasındaki romantik ilişkiyi hepimiz biliyoruz. Oliver, Elio’nun babasının yanında araştırma asistanı olarak çalışmak için villaya geliyor ve hikaye oradan şekilleniyordu (Her ne kadar 17 yaşındaki bir çocuk ve 25 yaşındaki bir gencin arasındaki ilişkiyi anlattığı için eleştirilere maruz kalsa da).

Film, romanın devamını yazmakta olan Andre Aciman’ın aynı adlı kitabından uyarlanmıştı. Find Me isimli ikinci kitapta, oğlunu ziyaret etmek için Roma’ya giden Elio’nun babasının hikayesini göreceğiz.

Yeni kitabı hakkında konuşan Aciman, “Trende yaşadığı bir karşılaşma Sami’nin hayatını tamamıyla değiştiren bir ilişkiye sürüklüyor. Elio da bu ziyaretten kısa bir süre sonra taşındığı Paris’te önemli bir ilişki yaşamaya başlıyor. New England’da bir aile kurmuş ve profesörlük yapan Oliver ise, Avrupa’yı yeniden ziyaret etmeyi düşünmekte” açıklamasında bulundu. Kitap, gelecek ay raflarda olacak.

Devamı gelen tek şey sadece kitap değil! İlk filmin yönetmeni, ikinci film için Aciman ile çalışmaya başladığını belirtti. Filmde, Find Me kitabındaki hikayeyi izleyebiliriz veya belki de bambaşka bir konuyu ele alabilirler, kim bilir!

Devam filmi demişken, Oliver’ı canlandıran Armie Hammer ikinci filmi oynama konusunda pek istekli değil.

Vulture’a konuşan Hammer:

“Ortalıkta bu konuda çok fazla söylenti dolaşıyor. Ama gerçeği söylemek gerekirse ilk film, içinde emeği bulunan herkes için gerçekten çok özeldi ve izleyen herkes oldukça etkilenmişti. Bir nevi kusursuz bir fırtına gibi hissettiriyordu. Eğer bunun ikincisini yaparsak, kendimizi büyük bir hayal kırıklığının ortasında bulacakmışız gibi hissediyorum. Açıkçası, yeni hikayenin ilkiyle pek alakalı olacağını düşünmüyorum” dedi.

Oliver şeftaliyi de zaten yemediğine göre, Hammer’ın fikrini geçersiz sayabiliriz, ne dersiniz?

Öneriler

2 Comments

    Avatar
  • Merhaba
    Call me by your name netflixte diye bir yazinizi gördüm. Ancak ben netflixte bulamadim. Acaba türkiyede mi yok?

      GMag
    • Merhaba Kazım, çünkü henüz Netflix Türkiye’ye gelmedi. Netflix globalde yayında. En kısa sürede Türkiye’ye de gelecektir. Sevgiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

69 Paylaşımlar
Paylaş69
Tweetle
Paylaş
Pin