Çarpıcı Resimlerde Yakalanan “Siyahi Onur Etkinlikleri” Güzelliği

 Çarpıcı Resimlerde Yakalanan “Siyahi Onur Etkinlikleri” Güzelliği
Digiqole ad

Siyahi Onur’u (Black Pride) ilk kez deneyimleyen bir fotoğrafçı, etkinliğin katılımcılarının bazı çarpıcı görüntülerini yakaladı.

Ayishat Akanbi, Nijeryalı İngiliz moda stilisti, yazar, kültürel yorumcu ve fotoğrafçı. Fotoğrafları Twitter’da insanların dikkatini çektikten sonra Akanbi, Black Pride portreleri hakkında konuştu.

“10 yılı aşkın bir süredir açık bir şekilde kuirim ama kuir alanlarda aktif olmanın önemini son 3 yılda fark ettim.”

Siyahi Onur Etkinlikleri, 2006 yılından bu yana geleneksel olarak, Londra Yürüyüşü’nden sonraki gün “Siyahi LGBT kültürünü teşvik etmek, sunmak ve kutlamak” için her yıl düzenleniyor.

Fotoğrafçı Akanbi, Siyahi Onur Etkinlikleri’nden ise şu şekilde bahsediyor;

“Siyahi Onur Etkinlikleri; özgürlük, eksantriklik, sevinç, kurtuluş ve çeşitli yaş gruplarından dolayı; fotoğraf çektiğim diğer yerlerden oldukça farklı. Etkinliklerde genç insanlar kadar 70’ini aşkın insanlar da vardı. Böylesine farklı yaş aralıklarına sahip olabileceğiniz az sayıda yer var.”

Bu etkinliklere ilk defa geldiği için utanç duyduğunu söyleyen Akanbi, rol modeli olan ikonlar sorulduğunda ise şu cevabı verdi;

“Audre Lorde, Bell Hooks, Maya Angelou, Angela Davis, Chimamanda Ngozi Adichie, Lauryn Hill… Çok fazla radikal feminist var. Bu kişiler, kadınların zihninin özgürlüğüne katkıda bulunan herkes olabilir. Saydığım kadınların hepsi kuir değil ama hepsi korkusuz.”

Ayishat Akanbi’nin Siyahi Onur Etkinlikleri’nde çektiği fotoğraflara bir göz atın!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

21 Paylaşımlar
Paylaş21
Tweetle
Paylaş
Pin