fbpx   .  

Çeçenistan Başkanı Ramazan Kadirov, Korona Virüs Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı!

Rus basınından çıkan haberlere göre Çeçenistan’ın devlet başkanı Ramazan Kadirov, korona virüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

BBC’nin haberine göre, son yıllarda birçok eşcinsel erkeğin öldürülmesinden sorumlu tutulan Çeçenistan devlet başkanı Kadirov, 20 Mayıs Çarşamba günü Moskova’da bir hastaneye kaldırıldı.

 

Rus yetkililere yakın bir sosyal medya kanalı olan Baza Telegram, 43 yaşındaki Kadirov’un birkaç gün boyunca korona virüs semptomlarını gösterdiğini ve durumu “kötüleştikten” sonra hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

 

The Moscow Times, geçtiğimiz nisan ayından beri karantina altında bulunan Çeçenistan’da toplam 1.026 korona virüs vakası olduğunu bildirdi.

Çeçenistan’da eşcinsel erkeklerin öldürüldüğüne ilişkin raporlar ilk olarak 2017’nin nisan ayında bildirildi. Tanıklar, yüzlerce erkeğin toplandığını, işkence edildiğini ve dövüldüğünü iddia etti.

Kadirov, Çeçenistan’da “eşcinsel erkek” olmadığını ileri sürdü ve bunun için ortaya atılan iddiaların yalan olduğunu söyledi.

Her ne kadar Rus hükümeti tarafından yapılan bir soruşturma hiçbir tanığın ortaya çıkmadığını ve bu yüzden iddiaların asılsız olduğunu ileri sürse de, insan hakları grupları Çeçenistan’daki LGBT’lerin polisler tarafından işkence gördüğünü rapor etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.