fbpx   .  

Çığlık Filminin Ünlü Katilleri Eşcinsel mi? Neve Campbell Açıkladı

Ünlü film serisinin oyuncular ile yapılan röportajları sırasında Neve Campbell (Sidney Prescott) filmin orijinal 1996 yapımındaki katillerin eşcinsel olabileceğini açıkladı.

Eğer 1996 yapımı Çığlık filmini izlemediyseniz yazının kalanında filmin içeriğine dair bilgiler var!

 

Cinayet ve korku filmlerini sevenler için ilk yapımlardan olan “Çığlık” serisinin ilk filmindeki iki seri katil Billy Loomis ve Stu Macher’ın yakın ama kafa karıştırıcı bir ilişkisi vardı. Serininin ikinci filminde karakterlerden biri Billy’nin eşcinsel olabileceğinden bahsetmişti ama 1996 yılında ana karakter Sidney Prescott’un erkek arkadaşının eşcinsel bir ilişkisi olabileceği düşüncesi sadece izleyici yorumları ile sınırlı kalmıştı.

Pride Source, kısa bir süre önce Campbell ile yaptığı röportajda ikilinin gösterilenin ardında bir ilişkisi olup olmadığı ile ilgili bir soru sorduğunda Campbell,

“Belkide. Bu kesinlike büyük bir olasılık ve artık Kevin’de (Williamson, senaryo yazarı) bunun hakkında daha çok konuşuyor. Bana göre senaryoyu yazarken aklındaki şeylerden biri de buydu.” Diyor.

Röportajın sorular ve teorilerle devam etmesi üzerine Campbell,

“Bence olaylar biraz karışık… belki de ikilinin öfkeleri cinsel kimliklerini yaşayamamalarından geliyor olabilir. Eğer o şekilde düşünmek isterseniz tabiki.” Açıklamasını yapıyor.

İlk üç filmin de senaryo yazarı olan Williamson yakın zamanda Independent ile yaptığı röportajda Çığlık filmlerinin eşcinsel bireylerin hayatta kalma savaşı ile ilgili olduğunu söyleyerek korku filmlerinin neden LGBTİ+ bireyler arasında daha popüler olduğunu açıklıyor.

“Eşcinsel bir çocuk olarak kendimle Final Girl’ü bağdaştırırdım çünkü eşcinsel biri olarak dünyada hayatta kalmak için siz de onunkine benzer sıkıntılarla yüzleşmek zorundasınız. Yapımda genç bir kızın bir gece boyunca hayatta kalma savaşını ve bunun onda yarattığı travmalarla yüzleşme sürecini izliyoruz.”

Adı yine sadece “Çığlık” olan serinin beşinci filmi 14 Ocak’ta (dün) izleyiciyle buluştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.