Çin İnternetteki Tüm LGBT İçeriklere Erişimi Engelleyecek!

 Çin İnternetteki Tüm LGBT İçeriklere Erişimi Engelleyecek!

A supporter of the lesbian, gay, bisexual and transgender community (LGBT) takes part in the Hong Kong gay pride parade on November 12, 2011. More than 2,000 people marched in Hong Kong’s gay pride parade November 12, filled with music, dancing and calls for the enactment of laws to ban discrimination against homosexuals. AFP PHOTO / Dale de la Rey (Photo credit should read DALE de la REY/AFP/Getty Images)

Digiqole ad

IBTimes’ın haberine göre Çin, internetteki tüm LGBT içeriklere ulaşımı engellemek istiyor.

Yasakla ilgili duyuruyu ise devlet kurumu eşcinselliği  ‘anormal cinsel davranışlar’ olarak nitelendirerek yaptı.

“Terörizm, batıl inançlar ve de eşcinsellik” içeren tüm içeriklerin yasaklandığı, ve ilgili sitelerin bunları komple kaldırması gerektiği de bildirildi.

Yasanın uygulanması ise profesyonel sansürlerle sağlanacak. Ve hiçbir şekilde bu yasakları delmek mümkün olmayacak.

Çinli bir LGBT gazetesi habere şöyle yorum yaptı;

“Bu regülasyonlardaki yanlış bilgilendirmeler şimdiye kadar çoğu kez zaten ayrımcılığa uğrayan LGBT halkına fazlasıyla zarar verdi.”

Bu Çin’in LGBT içerikleri yasaklamaya çalışmasının ilk örneği değil, geçtiğimiz sene de Çin hükümeti TV’de eşcinselliğe yer vermeyi yasaklamıştı.

Bu gösterimleri ise “ahlaka uymayan, sağlıksız” şeklinde nitelendirmişti.

Eşcinselliğin yanı sıra ülkede sigara içmek, alkol, aşırı açık kıyafet seçimi ve de reenkarnasyon fikri de yasaklar arasında yer alıyor. 

Geçtiğimiz günlerde de bir LGBT konferansı polis zoruyla engellenmiş, 9 aktiviste de bu şehirde bu tür davranışların istenmediği belirtilmişti. 

Yine geçtiğimiz ay, hükümet bir eşcinsel öpücük barındırdığı için Alien Covenant isimli filmin gösterimini yasaklamıştı.

Bu yılın başında ise Çin, okullarda öğretilmek üzere fazlasıyla detaylı ve özel şeyler de barındıran cinsellik eğitimini yürürlüğe sokmuştu.

Yani anlayacağınız tek dertleri eşcinsellik! 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

47 Paylaşımlar
Paylaş47
Tweetle
Paylaş
Pin