fbpx   .  

Cinsiyetçiliğe Karşı Çıkan 6 Etkili Reklam Kampanyası

Cinsiyetçiliğe ve eşitsizliğe karşı birleşen markaların hazırladığı birbirinden iddialı reklam kampanyalarını sizler için bir araya getirdik.

01

 

Son dönemin yükselen trendleri arasında cinsiyet rollerinin getirdiği tek tipçi algıları yıkmaktan yana reklam kampanyaları yer alıyor ve her geçen gün daha çok marka bu akıma katılıyor. Bu haberimizde cinsiyetçilik karşıtı hareketin güçlü temsilcilerini sizler için bir araya getirdik.

 

Geçtiğimi günlerde Unilever’in Cannes Lions’da başlattığı #unstereotype hareketiyle birlikte cinsiyetçiliği ve kadın-erkek eşitsizliğini ortadan kaldırmaya yönelik kampayalara yöneleceğini ve basmakalıp normlardan uzaklaşacağını sizlere duyurmuştuk.

Axe – Find Your Magic ile ideal erkek kavramından uzaklaşıp büyük başarı yakalayan, Broke Bond Red Label – 6 Pack Band kampanyasıyla trans bireylere karşı bakış açısını sorgulatarak Cannes Lions 2016’da Glass kategorisinde Grand Prix’i kucaklayan ve pek çok markayı aynı çatı altında buluşturan Unilever, sözünün arkasında durduğunu Dove için hazırladığı Beauty On Your Own Terms kampanyasıyla ve #MyBeautyMySay söylemiyle güzellik kavramını farklı dış görünüşlere sahip, spor yapan kadınlar eşliğinde gösteriyor.

AXE – Find Your Magic

Dove US – Beauty On Your Own Terms #MyBeautyMySay

Bodyform – Blood

Make Love Not Scars – Beauty Tips By Reshma

Orkid #KızGibi – Oyuna Devam

Broke Bond Red Label – 6 Pack Band

Kaynak: Bigumigu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.