fbpx   .  

Çocuğunu Emziren Trans Erkek Dergilere Çıkacak

Çocuklarını halka açık alanlarda emziren veya fotoğraflarını paylaşan kadınlar toplumda ön yargıyla karşılaşırken bu trans erkeğin görüntüleri Amerikan dergilerinde çıkıyor.

Time ve People dergileri trans erkek ebeveyn Evan Hempel’in hikayesini ve fotoğraflarını dergilerinin yeni sayılarına taşıyor.

Hempel kendini bildi bileli çocuk isteyen ve kendini kadın hissetmediği için cinsiyet değiştiren bir trans erkek. 3 kız kardeşten biri gibi yetiştirilen Bostonlı Hempel uzun zaman önce trans erkek olarak açılmış ve hormon tedavisine başlamış. 2003’te testosteron tedavisi almaya  başlayan Hempel, 2011’de aile kurmaya karar vermiş.

 

Kadın partneriyle verdikleri karar üzerine hormon tedavisini bırakan ve suni döllenme yoluyla hamile kalmaya çalışan Hempel, birkaç olumsuz sonuç ve bir düşük yaptıktan sonra sonunda 2015’te erkek bir çocuk doğurmuş.

 

Olayı dergilere taşıyan Hempel’in ablası Jessi olmuş. Fotoğrafları ve hikayeyi Time dergisine yollayan abla, ailenin en büyük destekçilerinden. Her ne kadar hormon tedavisini bırakmak ve hamile kalmak trans erkekler için çok büyük psikolojik ve toplumsal sorunları beraberinde getirse de Hempel bunun onun için sorun olmadığını belirtiyor:

“Bu kumar gibi bir şeydi. Nasıl hissedeceğimi bilmiyordum ama olay şu ki vücudumun bunu yapabiliyor olması çok cool”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.