Conchita Wurst’ün Avusturya’daki Evlilik Eşitliği İçin Karmaşık Duyguları Var

 Conchita Wurst’ün Avusturya’daki Evlilik Eşitliği İçin Karmaşık Duyguları Var
Digiqole ad

Conchita Wurst’ün Avusturya’da evlilik eşitliği için ‘karmaşık duyguları’ var. 2014’te Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazandıktan sonra üne kavuşan drag sanatçısı, o zamandan beri evlilik eşitliği ve eşcinsellerin evlat edinebilmesi için bir savunucu oldu ve geçenlerde memleketi Avusturya, evlilik eşitliğini yasallaştırdı. 

Ancak eşcinsel insanların eşit haklara kavuşması için kampanyalara katılan şarkıcı, kanun değişikliği için heyecanlı olduğunu söylese de, bunun ‘en normal’ şey olması gerektiğini ifade etti. BBC’ye konuşan Wurst:

“Karışık duygularım var. Herkes bu konuda çok heyecanlı ve ben de heyecanlıyım ama yani ‘Neden bu kadar uzun sürdü? Neden bana evlenip evlenemeyeceğimi söyleyebileceğinizi düşünüyorsunuz? Ve bunun olabilmesi için neden bir kağıt parçasına ihtiyacım var? Bana sevebileceğimi söyleyebileceğiniz bir pozisyonda değilsiniz.’ diye düşünmekten kendimi alamıyorum.”

“Gerçekten karışık duygularım var. Resmi olmasına çok seviniyorum. Ama diğer yandan da bu en normal şey olmalı.”

Bu Cumartesi Eurovision’un finalinin olduğu gün olacak ve Thomas Neuwirth olarak doğan Conchita, kazandığı günden bahsetti.

“Baştan aşağı her şey çok iyi gitti. Hiçbir büyük kusur yoktu. Düşündükçe hala heyecanlanıyorum. Bu benim için çok yeni bir his çünkü genellikle sahneden indiğimde kendimden hoşnut olmam. Yani kendimi parçalarım ve tüm izleyenleri mahvederim. Her seferinde kendimi kanıtlamam gerektiğini hissediyorum çünkü ben bir drag performansıçısıyım. ‘Şaka gibi’ demek dile kolay. Sakallı kadını biliyor musunuz? Bu sözleri her seferinde ezmek zorundayım çünkü bunun bir şaka olmadığını göstermeliyim.”

Öneriler

1 Comment

    Avatar
  • Anayasa Mahkemesi’ndeki yargıçlar sayesinde yasallaştı. Eğer iktidardaki muhafazakar ve aşırı sağcı hükümete kalsaydı, eşcinsel evliliklerin yasallaşması çok zor olacaktı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin