Daha Büyük Penis Boyu Evrimsel Bir Felakete mi Sebep Olacak?

 Daha Büyük Penis Boyu Evrimsel Bir Felakete mi Sebep Olacak?
Digiqole ad

Eğer büyük penis boyu daha arzu edilir bir şeyse neden insan ırkı daha büyük penislere sahip olma yolunda evrimleşmedi diye merak edebilirsiniz. Ortaya çıktı ki eğer böyle bir şey olsaydı bu, evrimsel bir felakete sebep olurdu.

Araştırmacılar büyük penislerin, hayatta kalışımıza vurulabilecek en büyük darbelerden biri olduğunu ortaya koydu.

Smithsonian Ulusal Tarih Müzesi’nde çalışan bilim insanları, bir türün genital organlarının boyutunun ve şeklinin tam bir felaket olduğunu gösterdi. Hala yaşayan, karides benzeri bir kabuklu hayvan olan ostrakodların fosilleri üzerinde yapılan analizler, daha büyük ve daha uzatılmış cinsel organı olan bireylerin hayatta kalamadığını kanıtladı.

Araştırmalarda daha büyük cinsel organı olan bireylerin aynı türe ait daha küçük cinsel organı olanlara göre 10 kat daha fazla neslinin tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu görüldü. 

6000 ostrakod örneği inceleyen, örneklerin şekilleriyle büyüklerini ortaya koyan paleobiyolog Gene Hunt şöyle konuştu:

“Erkekleri dişilerinden daha büyük ve uzun olan türlerin fosil kayıtlarında daha uzun kalamadıklarını gördük. Nesillerinin tükenme ihtimali daha yüksek.”

Büyük organlar daha çok sperm üretebilirken, bu organların sahipleri çevresel tehlikelerle başa çıkmak için gereken adaptasyonlardan eksik kalıyorlar. 

Şaşırtıcı bir biçimde erkek ostrokodların artık iki takım genitalleri oluyor.

“Üremeye harcanan enerji, geçmişteki türler için değişen şartlara uyum sağlamayı zorlaştırdıysa belki de aynı şartlar bugün korumaya çalıştığımız türlerde de etkilidir.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 Paylaşımlar
Paylaş15
Tweetle
Paylaş
Pin