Daha İyi Bir Aktif Olmanızı Sağlayacak 15 Öneri

 Daha İyi Bir Aktif Olmanızı Sağlayacak 15 Öneri
Digiqole ad

Aktifler! Seviye atlamanın zamanı geldi. 

Gay topluluğunun %99’u pasif bunu biliyoruz. Fakat bu demek değil ki aktifler hazırdan yemeli ve kendini geliştirmemeli. 

Sizin için hazırladığımız bu 15 maddelik listede hemen uygulayabileceğiniz taktikler bulunuyor!

1. Önsevişmeye önem verin

Hepimiz azdık. Hepimiz heyecan yaptık. Hepimiz bir an önce aksiyona girmek istedik. Fakat çoğu zaman işleri aceleye getirmek yerine ağırdan almak ve hakkını vermek daha iyi sonuçlanıyor. 

2. Prezervatif kullanın

Kondomu aktif taşır diye bir kaide yok elbette. Aktif olarak sorumluluğunuz daha fazla. Karşı tarafta mutlaka vardır diye temkini elden bırakmayın. Ayrıca PrEP’yi de unutmayın. 

3. Yavaşça girin ve nasıl olduğunu sorun

Lütfen, lütfen, lütfen yangından mal kaçırır gibi başlamayın. Karşı tarafın nasıl hissettiğini, kayganlaştırıcı lazım olup olmadığını sorun. 

4. Pozisyonları ve hızı değiştirin 

Her seferinde aynı pozisyonda kalmayın. Yavaşlayın, hızlanın, pozisyon değiştirin. Pasiflerin çoğu muhtemelen sert bir doggy’i sevecektir, fakat tek seçenek de buymuş gibi sevişmenin alemi yok. 

5. Üstteyse fazla yüklenmeyin

Porno yıldızı olmayan herkes, kovboy misali kucakta olmaktan bir süre sonra yorulacaktır. Bazen karşı taraf pozisyon değiştirmek istediğini belirtmekten çekinebilir. Gözlemleyin ve gerekiyorsa karşı tarafın daha rahat olacağı bir pozisyonu seçin. 

6. Olduğunuz gibi görünün

Kendinizi ve vücudunuzu bilirsiniz. Özellikle de penisinizi. Eğer karşı tarafı zorlama ihtimali yüksek kalınlıkta veya uzunlukta bir penise sahipseniz, önceden uyarmalısınız ki seks bir işkenceye dönüşmesin! Aynı şekilde, beklentileri de boş yere yükseltmeyin. 

7. Çabuk orgazm oluyorsanız geri çekilin

Saniyeler içinde boşalmayı kimse istemez. Eğer hemen boşalacak gibiyseniz, yavaşlayın veya kendinizi geri çekin.

8. Erken boşaldıysanız, dinlenin ve aksiyona geri dönün

Erken boşalmak dünyanın sonu değil. Bir kere boşaldınız diye bir daha olmayacak diye bir şey yok. İkinci sefer, üçüncü sefer, istediğiniz kadar deneyin!

9. Prezervatif konusunda düşünceli davranın

Seksin ortasında çaktırmadan prezervatif çıkarmaya çalışmak hoş bir hareket değil. Bunu yapmayın. Karşı tarafın hassasiyetlerine saygı gösterin. 

10. Seks esnasında adını söyleyin

Kendisini özel hissetmesini sağlayın. Adının söylenmesinden hoşlanmayan bir erkek bile görülmemiştir! Basit ama etkili bir teknik. 

11. Biraz kirlenirseniz büyütmeyin

Popo dediğiniz yer, çikolata şelalesi değil. Bir noktada boktan şeylerle karşılaşmanız bir hayli yüksek bir ihtimale sahip. Hatta neredeyse kaçınılmaz. Büyütmeyin. Kendinizi temizleyin, yeni bir prezervatif alın ve devam edin. 

12. Partnerinizi devamlı gözlemleyin

Partneriniz bazen ne istediğini sesli bir şekilde dile getirebilir fakat sizin buna gerek kalmadan ne istediğini anlayabilmeniz her şeyi daha güzel ve ateşli kılacaktır. Bunu anlamak içinse bol bol gözlem yapmak gerekiyor.

13. Boşalmak üzere olduğunuzda karşı tarafı haberdar edin

Bazıları içine, bazıları dışarı, bazıları ise alakasız yerlere boşalan partnerleri tercih eder. Bunu anlamanın en iyi yolu boşalmadan önce karşı tarafı haberdar etmek. Önemsemediğini söylese bile, nereye boşalacağınızı önceden bildirmeniz iyi olabilir. 

14. Boşalmasına yardımcı olun

Siz boşaldınız diye eğlence bitecek değil. Çoğu pasif boşalmaktan hoşlanmıyor fakat bazıları bunu sevebilir. Karşı tarafa bunu sorun ve istiyorsa yardım edin.

15. İşinizi bitirip ortadan kaybolmayın

Kimse kullanılmış olmayı istemez. Böyle bir izlenim bırakmamak için seks biter bitmez ortadan kaybolmayın. Sarılın, kaliteli zaman geçirin. Tabii ki öncesinde tam tersi yönde bir anlaşma yapmamış iseniz. O zaman durumlar başka.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Paylaşımlar
Paylaş1
Tweetle
Paylaş
Pin