fbpx   .  

David Gandy Hürriyet’e Konuştu

Hürriyet gazetesinden Hakan Gence, dünyanın en beğenilen ve en ünlü erkek modellerinden biri olan David Gandy’le görüştü.

İşte bu ropörtaj:

O, dünyanın en ünlü erkek modeli. Defalarca dünyanın en seksi erkeği seçildi, ‘Uluslararası en güzel erkek yüzü’ unvanını aldı. Şimdi mayo tasarımcısı olarak karşımızda. Londra’da buluştuk, modacılıktan seksapelinin sırrına her şeyi konuştuk.

 

Adres Londra Marylebone Hotel… Bir grup görevli bina girişine kırmızı halı seriyor, bir kısmı koşturuyor. Mekânın içi dünya moda ve magazin basınından gazeteci kaynıyor. Sebep: Marks and Spencer için mayo koleksiyonu hazırlayan markanın global yüzü David Gandy. O tüm dünyada kadınların rüyalarını süsleyen adam. Öyle ki 2008’de İspanyol Glamour dergisi onu, ‘Uluslararası En Güzel Erkek Yüzü’ seçti. Bir sene Forbes dünyanın üçüncü en başarılı mankeni olarak adını andı. İngiliz Moda Konseyi tarafından ‘Bugünün Yüzü’ olarak adlandırıldı. Birçok kez dünyanın en seksi erkek sıfatına sahip oldu. Stil ikonu olarak da adlandırıldı.

image-2Şimdilerde GQ ve Daily Telegraph’ta makaleler yazıyor. Beş yardım kuruluşuyla birden çalışıyor. Adını taşıyan cep telefonu uygulamaları üretiliyor. Röportaj için bize ayrılan odada beklemeye başlıyorum. Gandy kısa süre sonra üzerinde jilet gibi takım elbiseyle içeriye giriyor. Yan yana durduğumuzda kendimi bir ‘Hobbit’ten farksız hissediyorum. Omzuna gelmek için bile parmak ucumda durmam şart. Hafif moralim bozulsa da sohbete başlıyoruz.

Gandy kendini “Tam bir İngiliz erkeğiyim” diyerek tanımlıyor. Hayatının dönüm noktası üniversitede iletişim okurken tanıştığı fotoğrafçı arkadaşı: “Bir ödevi için poz vermemi istedi. Sonra da benden habersiz o fotoğrafları bir modellik yarışmasına gönderdi. Finale kaldığımı öğrendim. Ve modellik macerası başladı.”

Kariyerinde kırılma noktası 2006’daki Stefano Gabbana’nın doğum günü partisi. Ünlü tasarımcıyla tanıştı ve markanın yüzü oldu. İlk reklam filmi 10 milyondan fazla izlendi. Artık sektör onu tanıyordu. Fotoğrafları dergi kapaklarını ve billboard’ları süslüyordu. Ama Gandy “Her şey dışarıdan göründüğü kadar mükemmel değil” diyor: “Evet, güzel bir hayatım var. Dünyayı geziyorum, her şey harikaymış gibi görünüyor. Ama bu işin stresi sanıldığından çok daha fazla. Üç senedir tatile çıkamıyorum. Gittiğim her yerde sadece işlerimi yapıyor, sonra başka bir ülkeye ya da şehre geçmek durumunda kalıyorum.”

imageDünyanın en seksi erkeğinin yüzü seks konuşurken kızarır deseler inanmazdım. ‘Glamour’ ve ‘Cosmopolitan’ gibi dergiler tarafından birçok kez en seksi erkek sıfatına kavuşan Gandy konu sekse gelince çocuk gibi oluyor: “İnsanların beni neden seksi bulduklarını hiç anlamadım. Tabii böyle düşünülmesi beni gururlandırıyor ama bence seksilik insanların fiziklerinde değil yeteneklerinde saklı.”

Peki mayo ve iç çamaşırı çekimlerinde ne kadar Photoshop var? Kasları gerçek mi ya da ışık oyunu mu? Gandy sahte durmak istemediği için Photoshop kullanımından kaçınıyor: “Çekimlerde Photoshopu minimumda tutuyor hatta kullanmıyoruz. Her şeyi fazla maskülen yapmaya çalışmak doğallığından götürüyor. İyi bir fotoğrafçıyla çalışıyorsunuz zaten ihtiyacınız kalmıyor” diyor.

Hakan Gence-Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.