Devlet LGBT Çocukları ve Gençlerini Korumuyor!

 Devlet LGBT Çocukları ve Gençlerini Korumuyor!
Digiqole ad

Yayınlanan yeni bir rapora göre, ABD’de devlet tarafından işletilen birçok okul, savunmasız LGBT öğrencilerini korumakta başarısız durumda.

İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından yapılan araştırma sonucu, “LGBT gençliğini destekleyen politikaların ve uygulamaların eksikliği, ve varolan korumaların uygulanmadığı’ ortaya çıktı.

Gay pride 2011 à Toulouse

Rapor, mevcut durumun (eksikliklerin), öğrencileri ülke çapında taciz, dışlanma ve ayrımcılıkla karşı karşıya bırakarak, fiziksel ve psikolojik risk altına girmelerini ve eğitimlerini sınırlamalarını sağladığını iddia ediyor.

Özellikle Amerika’nın sekiz eyaletinde, öğretmenlerin ve okul personelinin, LGBT konularını okulda konuşmalarını engelleyen kanunların hala varolduğunu vurguluyor.

human-rights-watch

Örgüt, bu tür yasaların ortadan kalkmasını, ve devletlerin “öğrencileri ve çalışanları, cinsel yönelime ve cinsel kimlik temelli zorbalık ve ayrımcılıktan koruyacak” kanunlar çıkarmaları gerektiğini söylüyor.

Araştırma ayrıca, okulların “politikalarının, müfredatlarının ve kaynaklarının, LGBT bireyleri de içerdiğinden emin olmalarını” öneriyor.

Araştırma sonuçları, 500’den fazla öğrenci, öğretmen, yönetici ve ebeveyn ile yapılan görüşmelere dayanıyor.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin