Disney, Yeni Pixar Filmlerinin Non-Binary Bireyler İçereceğini Söyledi

 Disney, Yeni Pixar Filmlerinin Non-Binary Bireyler İçereceğini Söyledi
Digiqole ad

Pixar gelecek bütün filmlerin ‘bütün cinsiyetleri’ kapsayacağını söyleyerek, non-binary bir animasyon karakterinin yolda olduğuyla ilgili spekülasyonlara sebep oldu.

Disney geçtiğimiz yıllarda LGBTİ+ temsili konusunda bebek adımlarıyla ilerlemeye başladı. Star Wars: The Rise of Skywalker’daki küçük eşcinsel öpüşme sahnesi ve Avengers: Endgame’deki eşcinsel ilişki imaları örneklerden birkaçı.

Stüdyo ilk açık eşcinsel ana karakterini ise bu senenin başında çıkardığı iç ısıtan kısa film Out’la seyircilerin beğenisine sundu. Bu kısa Disney Pixar filmi, ailesi onu ziyarete geldiğinde onlara açılmak için cesaret toplamaya çalışan kuir bir erkeği ele alıyor.

Out LGBTİ+ karşıtı tepkilerden payını almışken, görünüşe göre Pixar homofobikleri umursamıyor ve non-binary temsillerine doğru yol alıyor.

Yeni belgesel dizi ‘Inside Pixar’ yakın zamanda Disney Plus’ta gösterime girdi ve bir bölüm stüdyonun yeni senaryolarında cinsiyet farklılıklarının üstesinden gelmeye çalışan senaryo süpervizörü Jessica Heidt’e odaklanıyor.

Heidt kadın ve erkek karakterlerle diyalogları arasında eşitlikçi bir denge kurmaya odaklanmış durumda. Hatta senaryolardaki temsilleri takip edecek bir program geliştirilmesine de katkı sağlamış.

Bölümün başında, medyada non-binary temsilleriyle ilgili mücadeleyi kabul ediyor ve daha sonraysa Pixar’ın gelecek filmlerinin her cinsiyetten karakteri içereceğini sözlerine ekledi.

Gelişmesi zaman alan bütün animasyon filmleri gibi, non-binary bir animasyon karakterinin boy göstermesi biraz zaman alabilir. Ama bu hayranların heyecanlanmasına engel değil.

Bir Twitter kullanıcısı ‘Pixar’ın belgesel dizisinin izliyorum ve biri non-binary insanlardan bahsedince göz yaşlarına boğuldum,’ diye yazdı.

Bir başkasıysa ‘Inside Pixar’ın dördüncü bölümü gelecek Pixar filmlerinin bütün cinsiyetlerden bireyler içereceğini söylüyor. Non-binary Pixar karakterleri ne zaman?’ diye sordu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin