Disney’in Animasyon Dizisi DuckTales, İki Eşcinsel Baba Karakterini Tanıttı

 Disney’in Animasyon Dizisi DuckTales, İki Eşcinsel Baba Karakterini Tanıttı
Digiqole ad

Disney’in animasyon dizisi DuckTales, izleyicileriyle iki eşcinsel babayı tanıştırdı.

Yakın zamanda DisneyXD’de yeniden canlandırılan animasyon dizisi DuckTales’in üçüncü sezonunda ana karakterler olan Huey, Dewey ve Lewey’in, Violet isimli bir sınıf arkadaşının iki eşcinsel babası olduğu ortaya çıktı.

Huey’in hayatını kurtarmış olmasını ve bölümün sonlarına doğru Senior Woodchuck unvanını kazanmasını kutlayan Violet, “I’m With Dad” yazılı sevimli tişörtler giyen iki eşcinsel babası tarafından kutlanıyor.

Bu sahneyle ilgili Tumblr’da yazan dizinin yaratıcısı Frank Angones, birçok hayranın dizide LGBT temsili istediğini bildiğini açıkladı.

“Tüm karakterlerimiz için yaptığımız gibi Violet’in aslında kim olduğu, nasıl bir arka plana sahip olduğu ve çocuğunu seven, fazlasıyla destekçi babalarının hakkında çok fazla konuştuk. Bu karakterler hakkında bir hikaye inşa etmedik. Fakat Huey ve Violet’i konu aldığımız bir bölümde onlara yer vermenin mantıklı olacağını düşündük.”

“Aynı zamanda kuir temsilciliğini ‘ebeveynler’ vasıtasıyla yapmanın biraz sorun olduğunun farkındayım. Animasyon dizimizde çeşitli farklılıkları temsil etmeyi başarılı bir şekilde yerine getirsek de aynı durum LGBT temsilciliği için geçerli değildi,” diyerek devam etti.

“LGBT temsilciliğine yönelik bazı tema ve fikirlerimiz var. Yani bir tek bununla yetinip ‘Bakın, işte temsil ettik,’ demeyeceğiz. Her zaman daha fazlasını yapma şansımız var.”

Frank aynı zamanda Violet’in babalarının isimlerinin Indigo ‘Indy’ ve Tyrian ‘Ty’ Sabrewing olduğunu açıkladı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

58 Paylaşımlar
Paylaş58
Tweetle
Paylaş
Pin