Drag Queen Courtney Act, Ünlü Yarışmada Homofobik Rakibini Yenerek Şampiyon Oldu!

 Drag Queen Courtney Act, Ünlü Yarışmada Homofobik Rakibini Yenerek Şampiyon Oldu!
Digiqole ad

Courtney Act, Celebrity Big Brother’ı Ann Widdecombe’ye karşı kazanarak sevgi ve hoşgörü adına bir zafer kazandı. Gerçek adı Shane Jarek olan drag queen ve şarkıcı, cuma gecesi yayınlanan bölümdeki oylamayı kazanarak yarışmanın birincisi oldu.

Courtney’nin zaferi Widdecombe’nin gay karşıtı görüşlerine açıkça saldırması yüzünden ev arkadaşları tarafından eleştirildiği birkaç zor günün ardından geldi. 

Sonunda, finalde yapılan oylama Courtney ve 23 yıllık siyaset hayatında LGBT haklarıyla ilgili önüne gelen her şeye hayır oyu veren muhafazakar milletvekili Ann Widdecombe arasında yapılmıştı. Zaferini öğrenen Courtney, Britanya halkının desteğiyle kazandığı için muhteşem hissettiğini söyledi.

Ann Widdecombe ve Courtney Act

“Nerede olduğunu, ne yaptığını, nereye uyduğunu bilmeyen ama Spice Girls’ten ilham alan bir ergen erkek çocuğuydum. Bunun ne anlama geldiğini bilmiyordum ama onlar için farklı olmak problem değilse benim için de problem değildi. Burada da farklı olmanın problem olmadığının kanıtlandığını düşünüyorum. “

Sunucu Emma Willis tarafından, Courtney ve transseksüel haberci India Willoughby gibi insanlarla ev arkadaşı olmasının LGBT’ler hakkında görüşlerinin değişip değişmediği sorusuna Ann Widdecombe sadece ‘Hayır.’ yanıtını verdi.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin