Dünya Devi 56 Markadan Trump’a Açık Mektup: Transseksüellerin Yanındayız!

 Dünya Devi 56 Markadan Trump’a Açık Mektup: Transseksüellerin Yanındayız!
Digiqole ad

Tüm zamanların en başarılı şirketlerinin de bulunduğu bir güruh, Trump yönetimine, “cinsiyet tanımı yeniden yapmaya çalıştığı” için tepkili.

Aralarında Google, Coca-Cola, Apple, Amazon, Pepsi, IBM, JPMorgan Chase, Dow Chemical ve Uber gibi dev isimlerin de yer aldığı 56 şirket, trans bireylere olan desteğini gösteren açık bir mektup yayınladı. 

Mektup, translar için eşitlik çağrısında bulunurken Trump yönetiminin attığı adımlara tepki gösteriyor.

Mektupta açık bir şekilde Trump hedef gösterilmese de, yakın zamanda New York Times tarafından yayınlanan habere göndermede bulunuyor. 

“Bu mektubun arkasında yer alan şirketler olarak, kendimizi milyonlarca trans, interseks, veya ikili sistemin dışında kalan Amerikan vatandaşına karşı sorumlu hissediyoruz.”

Sadece trans bireylerin değil, herhangi bir grubun hayat kalitesini doğrudan düşürecek uygulamaların, düzenlemelerin ve değişikliklerin karşısındayız. Hem yerli hem de uluslararası şirketler olarak, hükümetin politika veya yasa değişikliği sürecinde saygı ve saydamlık çerçevesinde hareket etmesini bekliyoruz.” 

Mektubu imzalayan şirketlerin toplam değeri 2.4 trilyon dolar ediyor. 

“Farklılık ve kucaklayıcılık varken ayrımcılığı körükleyecek kararlar her anlamda zarar doğurmaktan başka bir işe yaramaz.” 

Levi Strauss & Co. insan kaynakları biriminin şefi Elizabeth Wood: 

“Ayrımcılığı körükleyecek değişiklikler büyümeyi, yaratıcılığı ve yeniliği baltalar. İş yerlerimiz ve toplumumuz farkındalığı kucaklamalı ve herkese açık olmalı. Irk, cinsiyet, din, yaş, cinsel yönelim bunu etkilememeli.”

New York Times, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu haberde yeni sağlık politikası olduğu iddia edilen bir dokümanı paylaşmıştı. Belgede tüm bu haklı endişeleri doğuran kısım ise, bireylerin cinsiyetlerinin cinsel organlarına göre belirlenecek olması ve  “transseksüel” kavramının göz ardı edilmesi. 

ABD Ulusal Trans Eşitlik Merkezi ise, Twitter’dan yaptığı açıklamada direkt olarak Trump’ı ve ekibini hedef gösterdi.

“Karışıklık olmasın. Trans bireyler Trump yönetiminin doğrudan saldırısı altındadır.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin