Dünyanın En Az Nüfuslu 5 Onur Yürüyüşü

 Dünyanın En Az Nüfuslu 5 Onur Yürüyüşü
Digiqole ad

Geçen hafta Starkville, Mississippi’de ihtiyar heyeti kentin ilk Onur etkinliğinin düzenlenmesi için sunulan öneriyi reddederek yerel halkın protestolarıyla beraber, organizatörlerin dava açmasına sebep oldu.

Büyük şehirlerde 1969’dan beri Onur etkinlikleri düzenlenirken, son birkaç on yıldır daha küçük yerlerde yapılan etkinliklerde ve dünyanın dört bir yanında LGBT görünürlüğünde büyük artışlar oldu.

Bazı ABD kentlerinde düzenlenen bu 5 küçük etkinlik, Starkville halkına dahil ediciliğin harika bir şey olduğunu gösteriyor.

1- Charlotte County Onur Yürüyüşü

Punta Gurda, Florida

Nüfus: 18.796

Bu yılın etkinliği çoktan olmuş olsa bile bir sonraki Onur, yemek ve canlı performanslar heyecanla bekleniyor. Bu seneki etkinliğe Cher olarak Steven Andrade, Alyssa Lemay, Spikey Van Dykey, Fairyana Belle, Drag Clyo, Tony Tesla, Harlett O’ Scara, ve China Deloves katıldı.

2- BreckPride

Breckenridge, Colorado

Nüfus: 4.479

Bu sene ikincisi düzenlenen seksi, karlı etkinlikte, canlı müzik performansları, après ski partileri ve kostümlü Renk Koşusu’yla dağdan iniş ve daha fazlası da var.

3- Hudson Valley Onur Yürüyüşü

New Paltz, New York

Nüfus: 7.046

2004’te New Paltz Belediye Başkanı Jason West, bir dizi eşcinsel düğünde nikah kıydı. O düğünler Haziran’da düzenlenen New Paltz Onur Yürüyüşü ve Festivali’ne dönüştü ve başladığından beri büyüyor.

Geçen senenin yürüyüşünde 700 kişi New Paltz’ın ana caddesinden yürüyerek Hasbrouck Park’ta düzenlenen festivale katıldı.

4- Bisbee Onur Yürüyüşü

Bisbee, Arizona

Nüfus: 5.221

Bisbee Onur Yürüyüşü 2004’te küçük bir LGBT arkadaş grubu tarafından kuruldu ve o grup sonradan yıl boyu çalışan, kar amacı gütmeyen ve merkezlerini bu sene açan bir organizasyona dönüştü.

 

5- Palouse Onur Festivali 

Moscow, Idaho

Nüfus: 25.332

Bu 3 günlük Onur festivali Inland Oasis’in en büyük yıllık para toplama etkinliğini ve Drag Bingo, yürüyüş, festival ve TabiKat Drag Show’unu içeriyor.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin