Dünya’nın İlk “Gay” Uçağı!

 Dünya’nın İlk “Gay” Uçağı!
Digiqole ad

Londra’nın gökkuşağı taksisi, otobüsü ve treninden sonra en gay ulaşım yolu için girilen yarış kontrolden çıktı. İzlanda’ya ait WOW Havayolları, bu yarıştaki son aday. Pembe ve mor temalı uçakları ile bilinen havayolu firması, San Fransisco yönüne uçacak olan son Airbus A330 modeli uçağının adını, gay hareketlerine saygı duruşu olarak ‘GAY’ olarak adlandıracağını duyurdu.

Şirketin CEO’su Skúli Mogensen, TF-GAY uçağı kararını Christen’e “Pilotlarımızdan biri bana uçak için bu ismi önerdi ve ben de son derece havalı olduğunu düşündüm. Biz de bu isimle devam etme kararı aldık.” diyerek açıkladı. Bu adlandırmanın San Fransisco kentine bir gönderme olduğunu ve TF-MOM, TF-DAD, TF-SIS, TF-BRO, TF-SON ve TF-KID diye giden uçak adlandırmalarıyla uyumlu olduğunu ekledi.

wowceo

Gay uçak hakkında ise, “Bu isim bizim mükemmel bir aile oluşturma yolunda yaptığımız isimlendirmelerle son derece uyum içerisinde. WOW basitçe ‘MOM’ (Anne) nin tersten yazılmış hâli ve herkes annesini sever. İlk günden beri hizmetlerimizde dostluk ve eğlenceye verdiğimiz önemi vurguladık, çünkü herkesin WOW ailesinde huzurlu hissetmesini istiyoruz. Ve TF-GAY’ in modern aile konseptimize son derece uygun olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Büyük pembe, gay bir uçakta seyahat etmek istemeyebilecek insanlar için ise, “Eğer insanların ne diyeceği veya hakkımda ne düşüneceği hakkında korkuyor ya da endişeleniyor olsaydım WOW Havayolları var olmazdı. Önyargı ve dar kafalılık genelde cehalet ve aşağılık kompleksinin çıktılarıdır, yani böylesi görüşe sahip olanlar kendilerini yargılamalıdır.” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin