Otel Odalarında Çıplak Selfieler Çeken TheNudeYorker’la Tanışın

 Otel Odalarında Çıplak Selfieler Çeken TheNudeYorker’la Tanışın
Digiqole ad

Bir fotoğrafçı ve dansçı seyahatlerini belgelemek için sıradışı bir yol seçti: Kaldığı otel odalarında çıplak veya neredeyse çıplak selfieler çekmek.

Franklin Liranzo profesyonel bir fotoğrafçı ve Latin dansçı. 12 yaşına kadar Dominik Cumhuriyeti’nde doğup büyüdü ve 1996’da New York’a taşındı. Yaşadığı şehir, Instagram hesabına da adını verdi, TheNudeYorker.

Liranzo hesap fikrinin Miami, Florida’daki büyük bir dans yarışması için hazırlanırken geldiğini söyledi:

“Otel penceremden bu güzel ışığın geldiğini gördüm. İç çamaşırlarımlaydım, kameramı aldım ve bir fotoğraf çektim. Renkleri ve ışığın beni sarışını çok sevdim. O andan itibaren gittiğim her otel odasında profesyonel selfieler çekmeye başladım. İşim için çok seyahat ediyorum.”

Şimdi de kaldığı her otel odasında (yeterince büyük pencereleri varsa ve ışık alıyorsa) benzer selfieler çekmeyi hedefliyor. Instagram hesabında bazı dışarıda çekilen fotoğraflar da var.

Buradaki görsellerin aksine, zamanının çoğunu çıplak geçiren birisi değil.

“İşin komik yanı, tanım olarak bir nüdist değilim yada olacağımı sanmıyorum. Fotoğrafları çeker çekmez hemen giyiniyorum. Hala nüdist bir plaja veya mekana gitmedim. Ancak bir dansçı olarak insan formuyla ve yapabildiğimiz bir sürü şey beni büyülüyor!”

“TheNudeYorker çıplaklığı pornografiden ayıran bir platform oldu. Bazı pozlarım şehvetli ve hatta cinsel olabilir ama zevkle yaratıldılar.”

Şimdi kendisini fotoğrafçılık ve dansçılığa adamış olsa da Liranzo, önceden ABD Deniz Kuvvetleri’ne hizmet etti. Liranzo, bunun karşılaşabileceği kısıtlamalardan kurtardığını söylüyor.

“Çıplaklık beni hiç rahatsız etmemiş olsa da Deniz Kuvvetleri’nde hizmet ettiğim dönem daha da küçük bir sıkıntı haline geldi. Acemi birliği çalışmaları sırasında kendimi beş dakikadan daha kısa bir sürede 80 diğer çıplak erkekle duş alırken buldum. Sonradan Silahlı Kuvvetler’de sıhhiyeci oldum ki bu insan vücudunu bir sürü farklı koşulda görmem anlamına geldi.”

Birçok otel odasında çekim yaptığından Liranzo’ya oteller konusunda nefret ettiği şeyler olup olmadığı da soruldu.

“Otel odası çekimlerim sırasında kendimi sahneyi hazırlamak için mobilyaları oynatırken buldum. Bunu söylerken bana güvenin: hiçbir otel – yüksek veya düşük notları olsun – kusursuz değil.

Parçaları oynatır oynatmaz toz parçaları buluyorum: pislik, çöp ve misafirleri rahatsız edebilecek herhangi başka bir şey. Ayrıca her zaman ‘Rahatsız Etmeyin’ levhasını koymama rağmen bazı çalışanlar hala odamın temizlenmesini isteyip istemediğimi sorma cesaretini gösteriyor. Güneşe en fazla maruz kalan odaları seviyorum. Sessiz yerleri seviyorum ve genelde en sessiz odaları istiyorum.”

Şimdiye kadar Liranzo’nun fotoğrafçılık işleri ticari işlerdi: vesikalık, portre, organizasyonlar ve düğünler. TheNudeYorker, ışık ve boşluk bilgisinden ve çıplaklıkla rahatlığından faydalanmak isteyen müşterilere de ulaşmasını sağladı.

“TheNudeYorker, insan formu üzerinden bir ışık, gölge ve boşluk çalışması. Vücudumu keşfetmek ve değerini bilmek için kişisel bir yolculuk. Dünyaya çıplak vücudun en güzel vücut hali olduğunu gösterme biçimim.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 Paylaşımlar
Paylaş22
Tweetle
Paylaş
Pin