Düzcinsel Rollerinin Hakkını Vermiş Eşcinsel 15 Oyuncu

 Düzcinsel Rollerinin Hakkını Vermiş Eşcinsel 15 Oyuncu
Digiqole ad

Oyuncuların başarılı olup olmadığını oyuncu olmadan da anlayabiliriz. Kendinden farklı olan bir karaktere bürünebiliyorsa, bir de bu işi layığıyla yapıyorsa nem utlu o oyuncuya! Bugüne kadar rolü gereği şekilden şekle giren, özel diyetler yapan, risk alan ve birçok konuda eğitim görmek zorunda kalan harika oyuncular izledik.

Şimdiyse sırada heteroseksüel bir karakteri başarıyla canlandıran eşcinsel oyuncular var.

Tabii eşcinsel birini canlandıran heteroseksüel oyuncular da büyük bir alkışı hak ediyor. Fakat konumuz tam tersi. Birçok eşcinsel aktör, bunu yapmakta zorlanıyor mu yoksa profesyonellikle mi karşılıyor dersin? İşte heteroseksüel karakterleri başarıyla canlandırmış 15 eşcinsel oyuncu:

1. Neil Patrick Harris / Barney Stinson

neil-patrick-harris
How I Met Your Mother dizisinin çapkın karakteri Barney Stinson’ı canlandıran Neil Patrick Harris, mutlu bir evliliği ve dünya tatlısı ikiz çocukları olan bir eşcinsel. 2006 yılında eşcinsel olduğunu açıklayan Harris; “Dedikodulara son vereceğim için çok mutluyum. Ben hayatını doyasıya yaşayan bir eşcinselim.” demişti.

2. Jane Lynch / Paula

Jane Lynch-Paula
Glee dizisinin oyuncusu Jane Lynch bir eşcinsel aynı zamanda bir aktivist. Best in Show’da lezbiyen bir karakteri harika canlandıran Lynch, birçok dizi ve filmde heteroseksüel karakterleri oynadı. The 40 Year Old Virgin filmindeki Paula olarak izlediğimiz Jane Lynch, 2010-2014 yıllarında Lara Embry ile evliydi.

3. Jim Parsons / Sheldon Cooper


Jim Parsons bir eşcinsel olarak sadece heteroseksüel bir karakteri canlandırmadı, aynı zamanda televizyon dünyasının en tuhaf karakterine de hayat verdi. Big Bang Theory’de Sheldon Cooper olabilmek için çok çalışan ve söylediğine göre bazen kendi cümlelerini bile anlamayan Parsons, dizide Amy Fararah Fowler’la sevgiliydi.

4. Sarah Paulson / Harriet Hayes

Sarah Paulson-Harriet Hayes
Oyuncu Sarah Paulson, Studio 60 on the Sunset Strip dizisinde Harriet Hayes karakterini canlandırmıştı. Bir bölümde karakteri Hayes kendini, “homoseksüelliği bir günah olarak gören İncil’e rağmen, insanları yargılamamak gerektiğini öğrenen bir kadın” olarak tasvir ediyordu. Sarah Paulson, 2000 yılında eşcinsel olduğunu duyurdu.

5. Ian McKellen / Kral Lear


Shakespeare’in ünlü trajedyası Kral Lear’ı, hatta heteroseksüel mi bilmiyoruz ama yazmadan duramayacağız, Yüzüklerin Efendisi’nin Gandalf’ını canlandıran, Ian McKellen eşcinsel bir oyuncu. Gerçek hayatta şövalye ve sir ünvanlarına sahip olan McKellen, bir radyo programında eşcinsel olduğunu açıklamıştı. 16 yaşında eşcinsel olduğunu keşfeden oyuncu, “16 yaşımdayken, kızlara karşı arkadaşlarımla benzer şeyler hissetmediğimi fark ettim. Fakat o zaman bunu bir sır olarak saklamaya karar verdim çünkü bildiğim kadarıyla tek eşcinsel bendim.” diyor.

6. Maria Bello / Edie Stall

Maria Bello - Edie Stall
Kariyeri boyunca hep heteroseksüel karakterleri canlandıran 48 yaşındaki Amerikalı oyuncu Maria Bello, henüz çok yakın bir tarihte, 2013 yılında eşcinsel olduğunu açıkladı. A History Og Violence filmindeki Edie Stall karakterini de canlandıran Bello, Clare Munn ile birlikteydi fakat sonra eski aşkı Elijah Allan-Blitz’e döndü. Bu da demek oluyor ki aslında biseksüel.

7. Ricky Martin / Miguel Morez

Ricky Martin-Miguel Morez
Öncelikle bir konuya açıklık getirelim: Evet Ricky Martin müzisyenliğin dışında oyunculuk da yapmıştı. General Hospital dizisinde Miguel Morez karakterini canlandıran Martin, uzun bir süre eşcinsel olduğunu gizledi. 2010 yılında web sitesinde bir yazıyla eşcinsel olduğunu duyuran Ricky Martin, o günden beri eşcinsel hakları aktivisti.

8. Ellen Page / Juno

Ellen Page-Juno
2014 yılında Human Rigths Campaign’in gençler için yapılan bir etkinliğine konuşmacı olarak katılan Ellen Page, belki de hayatının en zor ve duygu dolu konuşmasını yaparak eşcinsel olduğunu açıklamıştı. Ellen Page, hamile bir lise öğrencisini canlandırdığı Juno filmi dahil olmak üzere çoğu filminde heteroseksüel karakterleri oynamıştı.

9. Russell Tovey / George Sands

Russell Tovey -George Sands
Russell Tovey, Being Human dizisinde heteroseksüel bir kurtadam olan George Sands’i canlandırmıştı. Oyuncu, eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra uzun süre ailesinin onu kabul etmesini beklemiş ve çok zor zamanlar geçirmişti.

10. Cynthia Nixon / Miranda Hobbes

Cynthia Nixon -Miranda Hobbes
Sex And The City dizisinin ünlü dörtlüsünden biri olan Miranda karakterini canlandıran Cynthia Nixon, dizinin beşinci sezonunda gerçek hayatta hamile kaldığı için rol gereği de anne olmuştu. Lise aşkıyla evlenip iki çocuk sahibi olan Nixon, dizinin sona ermesiyle eşcinsel olduğunu açıkladı.

11. Jodie Foster / Annabelle Bransford

Jodie Foster-Annabelle Bransford
Bir çocuk oyuncu olarak setlerde büyüyen Jodie Foster, defalarca heteroseksüel karakterleri oynadı. Bunlardan biri de Maverick filmindeki Annabelle Bransfor d karakteriydi. Foster, 2013 yılındaki Golden Globe töreninde ödülünü kabul ederken, eşcinsel olduğunu açıklamıştı.

12. Jonathan Groff / Jesse St. James

Jonathan Groff-Jesse St. James
Glee dizisiyle ünlenen Jonathan Groff’un karakteri Jesse St. James, Rachel Berry karakteriyle sevgiliydi. Oyuncu 2009 yılında eşcinsel olduğunu açıkladı ve yine oyuncu olan Zachary Quinto ile olan ilişkisini doğruladı.

13. Kristen Stewart / Bella Swan

Kristen Stewart-Bella Swan
Twilight serisinin Bella Swan’i olarak popüler olan ve uluslararası şöhreti yakalayan Kristen Stewart da eşcinsel ünlülerden. Aslında Twilight serisi boyunca rol arkadaşı Robert Pattinson’la medyanın ilgi odağı olan bir ilişki yaşamıştı. Ardından Pattinson’ı diğer filminin yönetmeni Rupert Sander ile aldattığı ortaya çıkmıştı. Fakat bunların hepsi bir reklam işi de olabilir. Tek bildiğimiz 2015 yılından beri Kristen Stewart, eşcinsel ilişkiler yaşıyor. Ve her zamankinden daha çok mimik yapacak kadar mutlu!

14. Portia de Rossi / Lindsay Bluth Funke

ortia de Rossi-Lindsay Bluth Funke
Amerikan televizyonlarının en harika sunucusu Ellen Degeneres ile 2008 yılında evlenen Portia de Rossi, Arrested Development dizisinde heteroseksüel Lindsay Bluth Funke karakterini canlandırmıştı.

15. David Hyde Pierce / Dr. Niles Crane

David Hyde Pierce-Dr. Niles Crane
David Hyde Pierce, Frasier dizisindeki Dr. Niles Crane karakterini canlandırıyordu. Abisi Dr. Frasier Crane ile sık sık tartışan Dr. Niles Crane, babasının fizyoterapisti Daphne’ye aşık olmasına rağmen sezonlar boyunca itiraf edememişti. David Hyde Pierce ve partneri, Kalifroniya’da eşcinsel evlilik yasaklanmadan sadece birkaç gün önce evlenmişti.

Kaynak: Listelist

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin