Ebeveynler, Eşcinsel Bir Öğretmen ve Eşini Desteklemek İçin, Okul Yönetimi Toplantısını Bastılar!

 Ebeveynler, Eşcinsel Bir Öğretmen ve Eşini Desteklemek İçin, Okul Yönetimi Toplantısını Bastılar!
Digiqole ad

Illinois’deki eşcinsel bir öğretmene, öğrencilerine kocasını anlatmaması söylendi ancak halk öğretmenin yanındaydı.

Kuzey Illinois’deki Burlington Prairie View İlkokulu’nda müzik öğretmenliği yapan Nathan Etter, Sevgililer Günü’nde okulda çiçek almıştı. Öğrenciler çiçekleri kimin gönderdiğini sorunca Etter dürüstçe cevap verdi: Kocam.

“‘Iyy’ yada ‘iğrenç’ gibi birinci sınıf tepkileri geldi ama ben ‘Hayır arkadaşlar, böyle bir cevap vermeyeceğiz çünkü bu hiç saygılı değil.’ dedim.”

Çocuklardan birinin ebeveyni okul yönetimine durumu taşıdı ve şikayet etti. Sonra da müdür Etter’la bir görüşme yaptı ve Etter’a ‘müfredata bağlı kalmasını’ söyledi. 

Etter’in eşi Philip:

“Eğer Nathan’a karısından çiçekler gelseydi asla böyle bir şey yaşanmayacaktı.”

Okul yönetim kurulunun başkanı Jeff Kellenberger, Etter’in işinin hiçbir zaman riskte olmadığını ama sendikayla farklı düşündüklerini söyledi. Öğretmen sendikasının başkan yardımcısı okula bir e-mail göndererek okul yöneticilerinin Etter’a ayrımcı bir şekilde yaklaştığını söyledi.

Geçtiğimiz Pazartesi okul yönetim kurulu konuyu görüşmek için toplanırken, ebeveynler, öğrenciler ve öğretmenler Etter için toplandılar. Yaklaşık 100 kişilik grup ‘Herkese Saygı’ pankartları taşıdılar ve ‘Dahil edicilik ve çeşitlilik bir politikadan daha fazlasıdır’ tezahüratları yaptılar. 

Toplantıda Etter, endişelerinden bahsetti ve katılanlardan büyük alkış aldı. Ancak idare problemin ne olduğunu anlayamamış gibi göründü.

“Mr. Etter’a gösterilen desteği takdir etsek de kendisine adaletsiz davranıldığını düşünmüyoruz. Burada protesto edilecek bir şey yok. Biz de sizinleyiz.”

Müfettiş Todd Stirn de toplanma karşısında şaşkın olduğunu söyledi. Stirn konuyu özel olarak konuşmak için Etter’ı davet etti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

32 Paylaşımlar
Paylaş32
Tweetle
Paylaş
Pin