fbpx   .  

Efsanevi Müzikal Phantom Of The Opera Zorlu’da Başlıyor

Bir müzikal, bir melodram, bir fenomen ve bir şaheser; Broadway’in en uzun soluklu şovu ‘The Phantom of the Opera’ (Operadaki Hayalet), İstanbullu izleyicilerinin karşısına çıkacak. Sir Andrew Lloyd Webber‘in ölümsüz eseri, 7 Nisan-17 Mayıs tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Cats, Evita gibi unutulmaz müzikallerin bestecisi Sir Andrew Lloyd Webber’in İngiltere’de müzik listelerine bir numaradan giren, dünaynın en çok gişe hasılatı yapan ve gelmiş geçmiş en başarılı, uzun soluklu müzikal olarak kabul edilen The Phantom of the Opera, Türkiye’de ilk kez izleyicisiyle buluşuyor.

Phantom Presscall-107Sahneye ilk kez 1986 yılında Londra’da konan Operadaki Hayalet, şimdiye kadar dünya çapında 40 ülke, 110 şehirde, 65 bin performansla 80 milyonluk bir izleyici kitlesine ulaştı. Eser 15’ten fazla dile çevrildi.

 

Phantom Presscall-67Saplantılı bir aşk hikayesi…

Paris Operası’nda hayalet olarak tanınan, yüzü ileri derecede deforme olmuş bir müzik dâhisinin, yetenekli ve güzel Soprano Christine’e olan saplantılı aşkını konu alan The Phantom of the Opera, kıskançlık, çılgınlık ve ihtirasın kesiştiği büyülü bir hikayeyi konu alıyor. Fransız yazar Gaston Leroux’ın aynı adlı romanından uyarlanan müzikal, sayısız başarısının yanı sıra, ilginç prodüksiyon detaylarıyla da dikkat çekiyor.

Phantom Presscall-91Sahne 22 defa değişiyor!

Oyuncular, teknik ekip ve orkestra da dahil olmak üzere 130 kişilik bir ekipten oluşan Operadaki Hayalet’in her gösteriminde 230 kostüm, 281 mum, 250 kg kuru buz ve 10 adet sis makinası kullanılıyor. Ayrıca her bir performansta 22 sahne değişimi bulunuyor. Efsanevi müzikalin en önemli dekorlarından biri de 1 tonluk, tamamı kristalden yapılma avizesi. Dev avize, izleyicileri oyunun içine alarak, unutulmaz bir deneyime kapı açıyor.

3 - CopyGişe rekorları kıran müzikal

Gelmiş geçmiş en başarılı ve uzun soluklu müzikal olarak nitelendirilen Operadaki Hayalet, gişe hasılatıyla Titanic, E.T. ve Star Wars gibi filmleri geride bırakarak, ‘Dünyanın En Çok Gişe Hasılatı Yapan Performansı’ olma unvanını elinde bulunduruyor.

Phantom Presscall-2750’den fazla ödülün sahibi

Ayrıca efsanevi şarkılarıyla da akıllara kazınan Operadaki Hayalet, albümüyle, İngiltere müzik tarihinde listelere bir numaradan giriş yapan tek müzikal olma özelliğini taşıyor. Albüm satışları dünya çapında 40 milyonu aşan müzikalin, içlerinde Tony ve Oliver Ödülleri de olmak üzere 50’den fazla tiyatro ve müzikal ödülü bulunuyor.

The Phantom of the Opera (Operadaki Hayalet), Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 7 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında sahnelenecek.

Tarih: 7 Nisan-17 Mayıs 2015
Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Turkcell Sahnesi
Hafta içi gösteri saatleri: 21.00
Hafta Sonu Cumartesi Saat: 15.30 ve 20.30
Pazar Günleri Saat: 14.30 ve 19.30
Bilet Fiyatı: Hafta İçi – 250 TL – 198 TL – 165 TL – 122 TL – 59 TL
Hafta Sonu – 275 TL – 219 TL – 182 TL – 135 TL – 67 TL

*Biletler websitesinde ve Biletix’de!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.