fbpx   .  

Ekranların En Seksi Jüri Üyesi: Umut Eker

Hürriyet gazetesinden Sibel Arna, Bu Benim Stilim programında jüri koltuğunu paylaştığı Umut Eker’le ropörtaj yaptı. Türkiye’nin en seksi erkeklerinden Umut Eker’in bu ropörtajından satır başlıkları şöyle:

Hayatının şöhret dönemi başladı. Televizyonda olmak nasıl bir his?

İlk birkaç hafta bunun farkında değildim, çalışma saatlerimiz çok çılgıncaydı, dışarıya çıkacak zamanımız yoktu. Üç hafta sonra dışarı çıkınca anladım bir anormallik olduğunu. İnsanların ilgisi ve beni tanıyor oluşuna aşırı şaşırdım.

 

Hayatının şöhret dönemi başladı. Televizyonda olmak nasıl bir his?

İlk birkaç hafta bunun farkında değildim, çalışma saatlerimiz çok çılgıncaydı, dışarıya çıkacak zamanımız yoktu. Üç hafta sonra dışarı çıkınca anladım bir anormallik olduğunu. İnsanların ilgisi ve beni tanıyor oluşuna aşırı şaşırdım.

Twitter’da haftada 3 TT Oluyorsun. Genç kızlar “Bu ülkede böyle bir yakışıklı yaşar da biz nasıl bilmeyiz” diye hayıflanıyor…

Ben kendi alanımda tanınan biriydim ama televizyon bambaşka bir şey. MR’ını çekiyor resmen. Tam anlamıyla tanınmak beni mutlu etti. Artık kadınlar yakışıklı bir adamın aynı zamanda çok tatlı olabileceğini biliyorlar. TT olmama gelince… Sanırım gerçek oluşum ve doğal olmam izleyiciye geçiyor.

umut_eker_1İlk dövmeni 17 yaşında yaptırmışsın…

Evet ve arkası geldi. Kaç dövmem olduğunu gerçekten bilmiyorum. Bildiğim tek bir şey var: Vücudum benim not defterim.

Nasıl notlar aldın vücuduna?

13 kelebek dövmem var, her gece ölüp, her sabah yeniden doğduğumu hatırlatıyor. Sol göğsümde ‘Fight Club’ filminin sembollerinden sabun var, sisteme karşı geldiğimi anlatıyor. Sol kolumda komple gökkuşağı ve çiçekler var, kişiliğimin renklerini yansıtıyorlar. Sağ kolumdaki pin-up kadın, bir kadında aradığım tutkuyu simgeliyor. Göbeğimde İstanbul City yazıyor, çünkü bu şehrin bağımlısıyım. Kolumda Beyoğlu pulu var. Sol bacağımın alt bölümünde elinde bebekle mekanik bir robot kadın var, duygusuz, mekanik sevişmeleri yansıtıyor. Belimdeki iki tabanca, bana güçlü olduğumu söylüyor. Boynumdaki İspanyol Çingenesi kadın, benim için güzel şans anlamına geliyor.

umut_eker_4Kadınlarla aran hep iyi miydi?

Açıkçası kadınları seviyorum. Ben gerçek bir aşk adamıyım. Tıpkı filmlerdeki gibi aşk yaşarım. Ama küçükken daha da utangaç olduğum için kadınlarla aram 18 yaşından sonra düzeldi.

Sevgilinin stiline müdahale eder misin?

Bu sorunun cevabı aynı zamanda hayatımda oluşturduğum en başarılı stilin de cevabı. İki buçuk yıldır birlikte olduğum kız arkadaşım Selin’in tarzı tamamen benim eserim. İlginç ki şu an bazen yaptığı kombinlerle beni çok heyecanlandırıyor.

Türk pop ve rock şarkıcılarının kliplerinde yüzde seksen senin imzan var. Bengü’den İrem Derici’ye kadar. Styling konusundaki başarının sırrı ne?

Çok değişken bir süreç, bazen yönetmene bağlı kalıp ilerliyorum. Bazen fikir alışverişi yapıyoruz. Türkiye’nin en iyi video klip yönetmeni Murat Küçük ile çalıştığım için çok şanslıyım.

umut_eker_5Sence seksi bir adam mısın?

Ben ‘Aogashima Volkanı’ kadar seksiyim. Japonya’da olan bu volkan aslında bir ada ve gerçeküstü güzelliğe sahip adada, yaşam ömrü ortalama 100 yıl. Ada üzerinde bir okul ve bir de postane bulunuyor. Yerel halk tarım ve balıkçılıkla geçiniyor. Yani benim kadar naif ve yalnızlığı seven bir volkan.

Şöhret bir gecede yok olsa ne hissedersin?

Bilmem ki daha o kadar havaya girmedim. Kimse imzalı fotoğraf bile istemedi benden. Hep bu akıllı telefonların yüzünden.

Fotoğraflar: Tamer Yılmaz
Röportajın tamamı için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.