fbpx   .  

Ekşisözlük Kullanıcısından Homofobik Entry

Ekşisözlük yazarlarından olan “falan filan” dün açtığı başlık olan “gay insanlarıdaki yakışıklı erkeği taciz eğilimi” adındaki başlık içerisinde oldukça homofobik söylemler içeren düşüncelerini paylaştı.

Oldukça seksi ve dayanması güç bir erkek olduğunun altını çizen ve henüz çocuk olduğu zamanlardan bu yana kendisinin üzerinde olan herkesin olağanüstü ilgisini paylaşan yazar, yazısında sözü, eşcinsellerin özellikle son zamanlarda kendilerini oldukça rahat hissetmesine getirdi ve bununla birlikte birçok eşcinsel tarafından tacize uğradığını belirtti.

Tacizin toplumdaki her kesimde karşımıza çıkabilecek bir ruhsal rahatsızlık olabileceğini belirtiyor ve eşcinsel bireyler özelinde böyle homofobik bir genellemenin eşcinselleri hedef göstermek olduğu kanısındayız.

 

Pek çok Ekşi Sözlük yazarının “kibirli” olarak tanımladığı ve “eşcinselleri hedef göstermekle” suçladığı yazarın yazmış olduğu entry’nin tam hali ise şu şekilde:

“inanın bu satırları yazmaya karar vermeden önce çok düşündüm, haftalardır gözlerime uyku girmedi; her daldığımda kabuslarla sıçradım, uyumak için kan ter içinde debelenip durdum.

farkındayım, yolla butonuna bastıktan sonra belki de tarihte görülmemiş bir linçe maruz kalacağım. ancak dayanma gücüm kalmadı artık, içimde biriktirmekten yoruldum, boğuluyorum adeta…

kendimi bildim bileli hanım ilgisi üzerimde. ilkokulda dahi şahsıma ay dedeli, pilavlı şiirler yazılır; fazla kalem sorduğumda vermek için sınıfın en tatlı kızları amansız bir mücadeleye girişirdi. bu durum ortaokul, lise, üniversitede de devam etti; her zaman kimden ötürü’deki yılmaz’dım ben. özellikle lisede kolej montlu takım kaptanı gibiydim, sınıfa girdiğimde urağut kişilerde ani bir toparlanma, saçlarla oynaşma, göğüsleri dikeltme eylemleri baş gösterirdi. bundan mütevellit hanımkız ilgisine aşinayım.

her nasılsa doğru genler bir araya gelmiş, bir insanın hayatını baştan sona etkileyecek bir gerçeklik çıkmış ortaya. benim de gerçeğim bu işte arkadaşlar. gerçi ben yine de vefasız davranmayacağım, buradan önce sevgili ebeveynlerime, sonra da sayın yaratıcımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

ancak zaman geçtikçe bir şeyin beni iyiden iyiye rahatsız etmeye başladığını fark ettim. sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan önderliğinde ülkemizde kendini gösteren büyük özgürlük hareketi sonucunda insanlar zincilerini kırmaya ve kimliklerini haykırmaya başladı. bu durum en fazla gay insanlarımızda ayyuka çıktı, eskiden yoğun bir mahalle baskısına maruz kalan gay insanlarımız artık dilediğince giyinip kuşanıyor, sevgilileriyle el ele dolaşıyor, dışarı çıktıklarında hetero taklidi yapmak zorunda kalmıyorlar.

bakın ben yaklaşık 4 yıldır body building geliştirme sporuyla ilgileniyorum, vücudumu teşhir etmekten de çekinmiyorum. özellikle yazları yalnızca koşu şortu ve atlet ile dışarı çıkabilirim. dikkat çekmek hoşuma gider, urağut kişilerin omuzlarımdan bileklerime doğru inen damarları süzmesi gönlümü okşar; erkeklerin ve gay insanların dehşete kapılmış bakışları egolarımı tatmin eder, farklı hissettirir.

ancak malesef affınıza sığınarak söylüyorum, gay insanlarımız yalnızca bakmakla yetinmeyip taciz etmekten de kendilerini alıkoyamamakta. farkındayım, benim gibi erkeklere karşı koymak zordur ancak geçmişte yaşadığım ve şu anda dek kimseye bahsedemediğim tacizler aklıma geldikçe göz yaşlarımı bırakmamak için zor tutuyorum kendimi. çevredeki insanlara aldırış etmeden “kaşağıla beni seyisim”, “tırmala beni aslanım”, “sok dingilini döndür beni”, “slip’in olayım giy beni, osur osur yırt beni” gibi ağza alınmayacak laflar yiyorum.

soruyorum size bu ülkede yakışıklı olmak ve estetik bir vücuda sahip olmak suç mu? beni homofobik olmakla suçlayacaksınız belki de, canınız sağolsun sizlere karşı boynumuz kıldan ince. ancak bir de kendinizi sayın şahsımın yerine koyun. sırf yakışıklıyız diye, sırf vücudumuz estetik diye sokağa mı çıkmayalım, asosyal bir hayat mı sürelim değerli arkadaşlar siz söyleyin?

buradan erkeği meta olarak gören zihniyeti kınıyor ve bu tacizlere artık bir son vermelerini umut ederek entry’mi burada sonlandırıyorum.”

Söz konusu EKŞİ SÖZLÜK entry’sine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.